banner15

Küçük Buda' Kayıplara Karıştı

Nepallilerin "Küçük Buda"sı inzivaya çekildiği ormanda kayboldu. Bara Ormanlarından çocuğu aramaya çıkan polis, Banjan'ın elbiselerini buldu fakat kendisine ulaşamadı. Banjan'ın inzivaya çekildiği ağaç kavuğunda her gün 10 bin kişi ziyaret ediyordu.

Küçük Buda' Kayıplara Karıştı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Nepal'in başkenti Katmandu'da "Küçük Buda" olarak anılan 16 yaşındaki Nepalli Ram Bahadur Banjan, 10 aydır inzivada bulunduğu ormanda kayıplara karıştı. Katmandu'nun yaklaşık 160 kilometre güneydeki Bara Ormanları'ndaki bir ağaç kovuğunda 10 aydır gözleri kapalı, aç ve susuz halde meditasyon yaptığı iddia edilen “Küçük Buda”yı her gün 10 bin kişi ziyaret ediyordu. Nepal polisi yaptığı açıklamada, Banjan'ın elbiselerine ulaştıklarını ve fakat kendisini hala bulamadıklarını açıkladı. Mayıs ayının 17'sinde meditasyona başlayan ve o tarihten bugün hiç beir şey yiyip içmeden hayatta kaldığı iddia edilen Banjan'ın, beklenen kutsal ruhu taşıdığına inanan binlerce halk bölgeye akın ediyordu. Kendi inançlarında böyle bir geri dönüş efsanesi barındıran Budistler, yüzyıllardır bekledikleri mucizenin gerçeğe dönüştüğüne inandıkları için, altı aydır meditasyon yapan genci bir an önce görüp, bu mucizeden kendi paylarına düşen feyzi almak istiyorlar.

Halk bölgede milattan önce 500'lü yıllarda yaşayan Gautama Siddhartha (Buda) nın 16 yaşındaki Ram Bahadur Banjan isimli gencin bedeninde tekrar dünyaya geldiğine inanıyor. Akrabalarının yanında olduğu Banjan'ın Buda'nın reankarnasyonu olduğuna inanan binlerce kişi ziyaret ediyor. Yerel gazetelerin bildirdiğine göre günde 10 bin kişi Banjan'ı görmek için bölgeye geliyor. Polis güvenliği sağlamak için bölgeye silahlı güç göndermiş durumda. Akraba ve yakınlarının iddialarına göre Banjan 10 aydır hiç bir şey yemeden ve içmeden meditasyonuna devam ediyordu. Çoğu Banjan’ın, Buda’nın yeniden dünyaya gelmiş hali olduğunu düşünüyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48