banner15

Küçük, İsmailağa cinayetinin senaryosunu yazdırmış

Üçüncü iddianamede İsmailağa cinayetleri de aydınlanıyor gibi... Yalçın Küçük'e 'Kan ve Mürekkep' isimli senaryo soruldu.

Küçük, İsmailağa cinayetinin senaryosunu yazdırmış


Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında hazırlanan 3. iddianamede Yalçın Küçük'e 'Kan ve Mürekkep' isimli bir dizi senaryosu soruldu. Buna göre 30 Kasım 2008 tarihinde Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü'nün internet sitesine bir ihbar geldi.

Elektronik posta ile gelen ihbarda; Gürkan Hacır'ın, Emre D. ve Cenk Ö. ile birlikte faaliyetlerde bulunduğu, finansmanı ise Pandora Yayınları'nın sahibi Yelda C.'nin sağladığı anlatılıyor. Aynı ihbarda Küçük'ün Hacır'a 'Kan ve Mürekkep' isminde bir dizi senaryosu yazdırdığı ileri sürülüyor. Senaryonun konusu ise hapishanede Marksist bir profesörle tanışan bir gencin hapisten çıktıktan sonra bir tarikat liderine suikast düzenlemesi.

SENARYOLAR YALÇIN KÜÇÜK'E SORULDU

Savcılar gelen ihbarı değerlendirerek Yalçın Küçük'e Hacır'ı eğitip eğitmediğini, kendisinin direktifleri doğrultusunda program yaptırıp yaptırmadığını, Ergenekon soruşturmasını çarpıtmak amacıyla, www.simdikizaman.tv'de makale yazdırıp yazdırmadığını sordu. Savcılar senaryoda geçen suikast düzenlenen kişinin İstanbul Fatih Camii'nde öldürülen Bayram Ali Öztürk olduğunun altını çizdi. Ve Gürkan Hacır'ın bu konuyla ilgisine yönelik sorular yöneltti. Savcılar ihbarda belirtilen profesörün Küçük olduğu ve tarikat lideri olduğu ve suikast sonucu öldürüldüğü anlatılan şahsın da Bayram Ali Öztürk olabileceği üzerinde de durarak bu konuda sorular sordu. Yalçın Küçük ise Hacır ile SKY TV'de 'Kalemler ve Kılıçlar' isminde program yaptıklarını, SKY televizyonunun kendisi ile çalışmasını bitirdiğini, bunun üzerine Hacır'ın başka şahıslarla program yapmaya devam ettiğini anlattı.

BAYRAM ALİ ÖZTÜRK'Ü TANIMIYORUM

Emre D. ve Cenk Ö.'nün ticari bir şirkette Gürkan Hacır ile birlikte çalıştıklarını ifade eden Küçük, üç şahsın belgesel üzerinde çalıştıklarını, Yelda C.'nin 'Destek' isimli bir yayınevi bulunduğunu, kendisinden yayınlanmak üzere kitap istediğini, bu vesile ile tanıştıklarını söyledi. Gürkan Hacır'ın kendi direktifi ile senaryo yazacak bir insan olmadığını savunan Küçük, Bayram Ali Öztürk'ü tanımadığını, 'Kan ve Mürekkep' isminde bir senoryadan da haberdar olmadığını ileri sürdü.

SENARİST HACIR, YALÇIN KÜÇÜK'ÜN KANKASI

Gürkan Hacır'ın, Ergenekon aleyhine yayınlar yapan Yeni Harman Dergisi'nde çalıştığı ve Yalçın Küçük ile röportajlar yaptığı iddia ediliyor. Küçük ve Hacır'ın hayat çizgileri birçok yerde kesişiyor. Hacır, 11 Ocak 2009 tarihindeki Akşam Gazetesi'ndeki köşesinde Yalçın Küçük portresi de kaleme almıştı. 'Gözaltı Onun İşi' dediği yazısında Hacır, Küçük'ün hayatından kesitler aktarmıştı.

İddianamede PKK terör örgütüyle Ergenekon arasında bağlantıyı sağlayan kişi olarak gösterilen Yalçın Küçük örgütte üst düzey yönetici olmakla suçlanıyor. 'Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme ve Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

ERGENEKON ÇARŞAMBA'YA SIZMIŞTI

Ergenekon silahlı terör örgütü soruşturması kapsamında mahkeme kararıyla yapılan telefon dinlemelerinde, örgüt bünyesinde faaliyet gösteren Kuvayı Milliye Derneği üyelerinin Fatih Çarşamba'daki İsmailağa cemaatine sızmaya çalıştığı tespit edilmişti. Kuvayı Milliye Derneği üyesi Erol Ölmez'in, aynı dernekten arkadaşı Kahraman Şahin'le yaptığı konuşma, Ergenekon klasörlerinde yer almıştı. Talimat üzerine şalvar ve cübbe giyerek Çarşamba'ya gittiğini anlatan Ölmez, bölgede 'sabah 8 akşam 8' mesai yaptığını anlatıyordu. Çevredeki insanlar tarafından yadırganmamak için sakal bırakan Ölmez, oruçlu görünmek için de azamî gayret sarf etmiş. Görevini en iyi şekilde yerine getirmesini isteyen arkadaşı Kahraman Şahin ise Kuvayı Milliye Derneği Genel Sekreteri Hüseyin Görüm'ü kastederek, "İmam Hüseyin de (sakal) bıraktı" diyor. Erol Ölmez, mahkemede cemaate sızma girişimini itiraf etmişti. Ölmez, Çarşamba cemaatine sızma sebebinin istihbarat toplama amaçlı olduğunu ileri sürmüştü.

Kaynak: Zaman

ilgili haber:

Hızır Ali Hoca'yı Sedat Peker vurdurmuş

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2009, 11:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35