banner27

Küçük, yabancılara emlak danışmanlığı yapmış

Ergenekon operasyonunda tutuklanan Veli Küçük'ün yabancılara, emlak satışı konusunda danışmanlık yaptığı ortaya çıktı.

Küçük, yabancılara emlak danışmanlığı yapmış


'Ülke toprakları yabancılara peşkeş çekiliyor' diyerek propaganda yapan ve Ergenekon örgütü operasyonu kapsamında tutuklanan emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün yabancılara, emlak satışı konusunda danışmanlık yaptığı ortaya çıktı.

Radikal gazetesinde yer alan 'Aylık gelir küçük, iş büyük' başlıklı haberde polisin Küçük'ün mali ilişkileriyle ilgili araştırmalarına yer veriliyor. Küçük'ün özellikle emlak işleriyle ilgilendiği, İsviçreli ve İngiliz olmak üzere iki firmaya danışmanlık yaptığı ve tapu işlerine baktığı ortaya çıktı.

İfadesinin başında sadece 3 bin 200 YTL aylık gelirinin olduğunu söyleyen Küçük'ün milyonlarca dolarlık sohbetler yaptığı dinleme tutanaklarında belirlendi. Tutanaklara yansıyan bir görüşmede Mehmet G. isimli şahsa Küçük, 'Parayı hemen vereceğim; 10 milyon dolar. Ama önce tapuyu getirir, koyarlar. Sakın ha öyle 250 bin dolar...' şeklinde konuşuyor.

EVİNDE BULUNAN BELGELEİR HATIRLAMIYOR

Bu arada, Küçük'ün savcılık ve polis sorgusunda genel olarak konuları hatırlamadığını söylediği belirtildi. Radikal'in haberine göre polis Küçük'ün ve diğer sanıkların evinde bulunan dokümanları tek tek okuyarak anlamını sordu.

Küçük, tanınmış gazetecilerin listelendiği 'MİT ve Medya Ajan Gazeteciler' dokümanını hatırlamadığını belirtti. Kendi evinde çıkan 'Örtülü faaliyetler', 'Şirket ve köstebek', 'Ermeni sorunu kilise devleti', 'Arena'daki sanat gladia sanatçılar', 'Kanal 6 Analiz' başlıklı belgelerle ilgili olarak bunların bir kısmını Tuncay Güney'in vermiş olabileceğini, bazılarının postayla geldiğini, bazılarının da konferanslarda verildiğini söyledi. Küçük, Ergenekon örgütünü anlatan belgenin gazeteci Güney tarafından hazırlanmış olabileceğini öne sürdü

Kaynak: Radikal

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2008, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner25