banner39

Küçükçekmece'de 10 bin kişilik kına gecesi

10 Bin kişinin katıldığı 'Kına Gecesinde' 450 çiftin nikahı kıyılırken 50 çift ise evlendiği geceye 10 bin kişi katıldı.

Arşiv 20.08.2007, 14:33 20.08.2007, 14:33
Küçükçekmece'de 10 bin kişilik kına gecesi


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Küçükçekmece Belediyesi'nin , geleneksel hale getirdiği düğün şöleninde bu yıl 500 çiftin evlendireceği , 450 çiftin nikahının ve 50 çiftin düğününün gerçekleştirileceği Toplu Düğün Şöleni arefesinde, çiftler “Küçükçekmece 2. Geleneksel Göl Şenliği” kapsamında düzenlenen muhteşem . kına gecesinde biraraya geldi.

Küçükçekmece sınırları içinde evlenecek olan çiftlere hediye edilmek üzere yapılmış olan, gelenek ve göreneklerimizde önemli bir yer teşkil eden kına gecesi programımız yaklaşık 10.000 vatandaşın çoşkuyla katılımı ile gerçekleştirildi.Program Motif Halk oyunları ekibinin yöresel kına gecesi oyunları ile muhteşem bir şekilde açıldı ve çiftlere kına yakıldı.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’ın ilgiyle takip ettiği kına gecesi programı yaptığı güzel konuşmasıyla daha fazla anlam kazandı.

Küçükçekmece’ye 3 yılda yapılan yatırımın daha önceki dönemlerde uzun sürede dahi yapılmadığını belirten Yeniay , bugün gelinen noktayı küçümsemeyip, Cumhuriyet tarihinde yatırımın en fazla olduğu dönem olduğunu söyledi.Ayrıca Küçükçekmece’nin İstanbul’un en güzel ilçesi olacağını ve Küçükçekmece insanın İstanbul’un en mutlu insanı olacağını vurgularken,sosyal kültürel yönden bu organizasyonların devam edeceğini söyledi.

Sunuculuğunu Fatih Mühürdar’ın yaptığı gece de Tuğçe Becerikli ve Hülya Polat sahne aldı. Karadeniz’in sevilen sanatçısı Hülya Polat ile eğlence doruğa ulaşırken Belediye Başkan ve başkan yardımcıları ile beraber halkın iç içe horon tepmeleri görülmeye değerdi.

Katılımın dışarılara kadar taştığı gece, konuk sanatçılara verilen plaketlerle son buldu.


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?