banner39

Küçük'ün evinde Mumcu suikastı belgesi

Veli Küçük'ün evinde 1993'te öldürülen Gazeteci Uğur Mumcu'ya suikastı ile ilgili belge bulunduğu iddia edildi.

Arşiv 28.03.2008, 10:57 28.03.2008, 16:35
Küçük'ün evinde Mumcu suikastı belgesi


Eski MİT müsteşarı Sönmez Köksal imzalı belgede 6 kişilik İsrail timinin Mumcu'yu öldürdüğü öne sürülüyor..

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan emekli tuğgeneral Veli Küçük'ün evinde 2 Şubat 1993 tarihli MİT tarafından Başbakanlık'a hitaben yazılmış MİT müsteşarı Sönmez Köksal imzalı 'çok gizli ibareli' Uğur Mumcu konulu belge ele geçirildi.

Resmi belgenin içeriği şöyle: "Türkiye'nin dine dayalı bir yönetim altına girmesini önlemek amacıyla ABD haber alma servisi CIA denetiminde, İsrail kabine görevlisi Haim Bar-lev kontrolünde, İsrail 'OADNA' birliklerinde eğitim gören 6 kişilik özel timin 'HAYRE' deniz üstünden botla Türkiye'ye giriş yaptıkları, bahse konu olan timin hedefinin Mumcu ve Birand'ı öldürtmek olduğu, Mumcu'yu öldüren tim elemanlarının ikinci görevleri Birand'ı öldürmek için ülkemizden çıkış yapmadıkları tim elemanlarının İsrail temsilciliğinde kaldıklarının tespit edildiğine dair istihbarat raporu elde edilmiştir." Küçük'ün bu belgeyi önemli olduğu için sakladığını söylediği belirtildi.

Kaynak: Sabah

 

Yorumlar (1)
Uskudarli Yusuf TaHA 15 yıl önce
Esref Bitlis in de ABD ce olduruldugunu soylemisti. Siz sansurcusunuz yayinlamazsiniz.. Ama ben VELI KUCUK un durust bir adam olduguna inaniyorum.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?