banner15

Küçük'ün ofisinde DHKP-C selamı

Yalçın Küçük'ün ofisinde ele geçen belgede "2 hanım geldi. Dursun Karataş'tan selam getirdiler" ibaresi yer alıyor.

Küçük'ün ofisinde DHKP-C selamı

Ergenekon Davası'nın üçüncü iddianamesinde sanık Yalçın Küçük ile ilgili dikkat çeken ifadelere yer verildi.
 
Küçük'ün Ankara'da bir restorantta yargı, TSK ve Emniyet Teşkilatı mensuplarıyla birlikte özel bir toplantıya katıldığı belirtildi.
 
Yapılan istihbari çalışmalarda 19 Aralık 2008 günü saat 19.30'da Ankara'da bulunan Park Fora ismli restorantın özel bir bölümünde toplantı yapıldığı, bu toplantıya Küçük'ün ve üst düzey yargı, TSK ve Emniyet Teşkilatı mensuplarından bazı şahıslarında katıldığı tespit edildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli olabileceği değerlendirilen astsubay üniformalı bir şahsın toplantı öncesi ve sonrasında yemek salonu girişinde kimlik kontrolü yaptığı ve davetli olmayan diğer müşterileri restoranın üst katına yönlendirdiği ifade edildi. Restoranın önünde bekleyen bazı şahısların ise etrafı gözledikleri öğrenildi.

Restoranın önünde bekleyen bazı şahısların ise toplantı öncesinden bitimine kadar park edilen araçların çevresinde bulundukları kayıtlara girdi. Küçük, sorgusunda bu toplantıyla ilgili olarak bilgi vermek istemediğini söyledi. Üniformalı bir askerin kimlik kontrolü ile girilebilen toplantı için "Dostlarla yemek yedik" dedi.

KARATAŞ'TAN SELAM VAR
Küçük'ün ofisinde ele geçirilen belgeler arasında "Karataş'tan Selam var" yazısı dikkat çekti. Yazıda "2 hanım geldi. Dursun Karataş'tan selam getirdiler" ibaresi yer alıyor.
Kaynak: Bugün
 
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2009, 07:11
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35