banner39

Kudüs Çadırı'na Eyüp Belediyesi engeli

Saadet Partisi'nin Eyüp'te kurduğu Kudüs çadırı Belediye Zabıtaları tarafından yıkılmak istendi.

Arşiv 17.12.2009, 12:32 17.12.2009, 12:50
 Kudüs Çadırı'na Eyüp Belediyesi engeli


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Saadet Partisi tarafından Eyüp Meydanı'nda kurulan Kudüs Çadırı polemiğe yol açtı. İddialara göre Belediye çadırın kadırılmasını istiyor.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, Filistin ve Mescid-i Aksa'ya destek vermek amacıyla Eyüp Meydanı'nda kurdukları "Kudüs Nöbeti" çadırının, belediye zabıta ekiplerince yıkılmak istediğini söyledi.

Filistin ve Mescid-i Aksa'ya destek vermek ve söyleşiler yapmak üzere İstanbul Valiliği'nden izin alarak çadır kurduklarını belirten İl Başkanı Erol Erdoğan, kendilerine yer olarak Eyüp Meydanı'nın gösterildiğini bildirdi.

Çadıra elektrik ve su almak için Eyüp Belediyesi yetkilileriyle görüştüklerini, belediyeden olumlu cevap alamadıklarını ifade eden Erdoğan, daha sonra da bir gerekçe gösterilmeden çadırı yıkmak üzere zabıta ekiplerinin meydana geldiğini kaydetti.

Yıkım kararının AK Partili belediyenin siyasi bir kararı olduğunu ve hiçbir hukuki dayanağının olmadığını belirten Erdoğan, Valilikten aldıkları izin doğrultusunda Kudüs Nöbeti'nin devam edeceğini ifade etti.

İl Başkanı Erol Erdoğan tüm partilileri ve vatandaşları bu haklı mücadelede destek olmaya davet etti.

banner53
Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?