banner39

Kudüs'e gidecek ekip belirleniyor

Kudüs'teki kazı çalışmalarını yerinde inceleyecek olan Türkiye'den teknik ekibin, mimar ve mühendislerden oluşacağı bildirlildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Kudüs'e gidecek ekip belirleniyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İsrail Başbakanı Ehud Olmert'le görüşmesinde gündeme getirdiği Kudüs'teki kazı çalışmalarını yerinde inceleyecek teknik ekip, mimar ve mühendislerden oluşacak.

Başbakan Erdoğan, İsrail Başbakanı Olmert'in Ankara ziyareti sırasında, İsrail'in Mescid-i Aksa çevresindeki inşaat çalışmalarını incelemek üzere Türkiye'den bir teknik ekip gönderilmesini önermişti.

İsrail Başbakanı'nın, Erdoğan'ın bu teklifini kabul etmesi İsrail'de büyük tekpi görmüş, teknik ekipte Başbakan Erdoğan'ın Dışpolitika Başdanışması Ahmet Davutoğlu'nun da yer alacağı iddia edilmişti.

Photo

İsrail'e gidecek teknik ekiple ilgili çalışmaların Dışişleri Bakanlığı'nca sürdürüldüğü, ekipte Ahmet Davutoğlu'nun yer almasının sözkonusu olmadığı öğrenildi. Bu hafta içinde netleşmesi beklenen teknik ekip mimar ve mühendislerden oluşacak. İnşaat alanında incelemede bulunacak heyette Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Namık Tan da yer alacak.

Israeli workers are seen at the excavation site of the Israeli Antiquities Authority close to the Al-Aqsa Mosque compound with the golden Dome of the Rock Mosque, background, in Jerusalem's Old City, Friday, Feb.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?