banner39

Kudüs'te protestolar devam ediyor

Kudüs'te İslami hareket lideri Raed Salah önderliğinde bir gurup, El Aksa Camii çevresinde inşaat çalışmaları başlatılmasını protesto etti.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Kudüs'te protestolar devam ediyor
Yaklaşık 150 kişi, İslami Hareket lideri Raed Salah önderliğinde sloganlar atarak El Aksa'nın aslanlı kapısından Vadi Coz Mahallesi'ne gelerek burada gösteri düzenledi.
 
Kadınların da katıldığı gösteride bir konuşma yapan İslami hareket lideri Salah, tüm müslümanları Cuma günü direniş için El Aksa'ya çağırdı.
 
Salah, İsrail'in kararını kınayarak, tüm İslam alemine cihat çağrısında bulundu. İsrail'in şu an Mescidi Aksa'nın duvarlarını yıktığını belirten Salah, şöyle konuştu: "Bunu yaparak bölgede dini bir savaş çıkarmak istiyor.
 
Tam bir açıklıkla söylüyorum ki İsrail kurumları bu davranışla önce Yahudi halkını kurban ediyor. Açıkça ifade etmeliyim ki oluşturdukları bu gergin ortamın sonuçlarına kendileri katlanacaktır."

İsrail hükümetinin El Aksa yakınında başlattığı kazı çalışmalarının ilk gününde Salah ve beraberindekiler kazı yerine gitmek istedikleri için gözaltına alınmıştı. Salah, Eski Kent'e girememe ve para cezasına çarptırılmıştı

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?