banner39

Kudüs'te Türk bayrakları dalgalandı-FOTO

Cuma namazı sonrası Eski Şehir'de buluşan Filistinliler Türk bayrakları açtı, Erdoğan sloganları attı

Arşiv 04.06.2010, 16:26 04.06.2010, 16:26
Kudüs'te Türk bayrakları dalgalandı-FOTO

 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İsrail'in pazartesi günü Gazze yardım konvoyuna düzenlediği saldırının ardından Kudüs'te bugün Cuma namazı sonrası Filistinliler bir protesto eylemi düzenledi.

kuduseylem.jpg

Kudüs Eski Kentinde Cuma namazından sonra muhtemel çatışmalara karşı geniş önlem alan İsrail polisi, saat 11.00 sularında Eski Kent çevresini tamamen barikatlarla donattı. İsrail kimliğine sahip olsalar bile 45 yaş altındaki Filistinlilerin kente ve camiye girmesine izin verilmedi. Camiye girişlerde kadınlar için herhangi bir kısıtlama uygulanmadı. Camiye girişler için Aslanlı Kapı civarındaki 3 giriş noktası açık tutuldu.

filistinlicocuk-bayrak.jpg

Camiye giremeyen Filistinliler, Şam Kapısı önünde ve Aslanlı Kapının yanındaki mezarlıkta Cuma namazını kıldı. Namazdan sonra çoğunluğu kadınlardan oluşan yaklaşık bir grup, Hutta Kapısından ellerinde Türk bayrağı ile yürüyüşe geçti.

kudus-turkbayragi.jpg

"Liderimiz Erdoğan" diye bağıran grup, "(Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, Erdoğan'dan erkeklik öğren" diye slogan attı.

filistinlikadin-turkbayragi.jpg

İsrail polisi ellerinde Kuran-ı Kerim ile yürüyen kadınlara müdahale etmedi. Grup Eski Kent sokaklarında Türk bayrağı ile sloganlar atarak yürüdükten sonra olaysız şekilde dağıldı. 

banner53
Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?