banner15

Kül bulutları İstanbul'u teğet geçiyor

Avrupa'dan gelen kül bulutları İstanbul'u etkilemeden Zonguldak, Sinop ve Samsun'un kuzeyinden Karadeniz açıklarına yöneldi.

Kül bulutları İstanbul'u teğet geçiyor

İzlanda'daki Eyjafjallajökull Yanardağı'nın patlamasıyla, Avrupa'da hava trafiğini durduran kül bulutlarının bu sabahtan itibaren rüzgarlarla İstanbul'u etkilemeden Zonguldak, Sinop ve Samsun'un kuzeyinden Karadeniz açıklarına yöneldiği bildirildi

Kül bulutlarının daha önce yapılan açıklamalarda Trakya üstünden Türkiye'ye gireceği ve İstanbul'un kuzeyinden Batı Karadeniz'deki bazı illerin kuzeyine gelip 20 bin ile 35 bin feet arasındaki Türkiye hava sahasını da etkileyeceği bildirilmişti.

Bu sabah yapılan tahminlerde kül bulutlarının İstanbul'un kuzeyinden Türkiye'ye girdiği ve Zonguldak, Sinop ve Samsun'un kuzeyine etkilediği ancak sabaha karşı başlayan ve jet rüzgarları da denilen sistemin etkisiyle, bulutların yönünü kuzeye çevirdiği bilgisi verildi.

Bu arada kapatılma ihtimali olan Çorlu hava sahasının da kapatılmasına gerek olmadığı bildirilirken bu sabahtan itibaren de daha önce kapalı olan Viyana, Milano, Saraybosna, Priştine, Bükreş ve Kiev havalimanlarının açıldığı ve seferlerin başladığı açıklandı.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2010, 11:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35