'Kültür Tırı' çocuklarla buluşuyor

İstanbul Avrupa Kültür Başkenti projelerinden "Evimiz İstanbul" projesi etkinlikleri devam ediyor.

'Kültür Tırı' çocuklarla buluşuyor


Dünya Bülteni/ Zehra Gülle

Kültür Tırı “Evimiz İstanbul” projesi kapsamında İstanbul’un 10 farklı ilçesinin meydanlarında çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti eğitim projelerinden biri olan “Evimiz İstanbul” projesi etkinlikleri devam ediyor. Proje TEGV’in İstanbul’daki yerleşik tüm etkinlik noktalarında, 2 Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi’nde ve bu proje için özel olarak tasarlanan Kültür Tırı’nda çocuklarla buluşuyor.
 
İstanbul’un 10 farklı ilçesinin meydanlarında belirli sürelerle çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak olan Kültür Tırı, Mayıs ayı başında Çekmeköy’de Doğa Parkı’nın önünde etkinliklerine başladı. Kültür Tırı’nın programı içinde; çocuklara yönelik oyun tabanlı etkinlikler, çocuk ve yetişkinlere yönelik İstanbul’la ilgili çeşitli film-belgesel gösterimleri ve ziyaretçiler için anı olarak saklayabilecekleri “İstanbul Hatırası” fotoğraf çekimi bulunuyor. Kültür Tırı’nın açılan platformu üzerinde ise konserler ve değişik sanat performansları sahnelenecek, konuk konuşmacılar yer alacak. 
 
Kültür Tırı etkinlikleri kapsamında 180 gönüllüye eğitim verilmesi ve 7.200 çocuğa ulaşılması amaçlanıyor.
 
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2010, 21:47
banner53
YORUM EKLE

banner39