banner39

Kumkapı balık hali Gürpınar'a taşınacak

Gürpınar'da 240 bin metre karelik alanda inşa edilecek balık hali, büyükşehir belediye meclisinde oy birliğiyle onaylandı.

Arşiv 19.12.2009, 12:18 19.12.2009, 12:18
Kumkapı balık hali Gürpınar'a taşınacak


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İstanbul Kumkapı'daki Su Ürünleri Hali, büyüyen şehrin ihtiyaçlarına cevap veremediği gerekçesiyle Beylikdüzü'ne bağlı Gürpınar Mahallesi'ne taşınacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin internet sitesinde yer alan habere göre, Gürpınar'da 240 bin metre karelik alanda inşa edilecek modern balık halinin planları, büyükşehir belediye meclisinde oy birliğiyle onaylandı.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığının da onay verdiği yeni Su Ürünleri Hali, Gürpınar sahilinde 240 bin metrekarelik dolgu alanda inşa edilecek ve dünyanın en modern hallerinden biri olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, balıkçı barınağı, su ürünleri tesisi, mendirek, çekek yeri, iskele, yanaşma yeri, dalgakıran, kayıkhane, depo, otopark gibi yapı ve tesislerden olaşacak hal için proje ihalesine çıkacak.

Kumkapı'daki Su Ürünleri Hali, 1983 yılından bu yana 10 bin metrekaresi kapalı 27 bin metrekarelik alanda hizmet veriyor.


banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?