banner39

Kur'an dağıtmak suçsa ben de dağıttım

CHP'li Başkanı Sefa Sirmen, iddianameye tepki göstererek "Kur'an dağıtmak suçsa ben de dağıttım, cami de yaptırdım" dedi.

Arşiv 21.03.2008, 11:37 21.03.2008, 11:37
Kur'an dağıtmak suçsa ben de dağıttım


İzmit Büyükşehir eski başkanı ve CHP Kocaeli Başkanı Sefa Sirmen, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun sadece Kur'an dağıtığı için suçlu bulunmasının doğru olmadığını söyledi.

Körfez Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı'nı ziyaretinde konuyla ilgili açıklama yapan Sirmen, "Kur'an dağıtmak suçsa ben de dağıttım, cami de yaptırdım." dedi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın, AK Parti'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne açtığı davanın iddianamesinde, sırf Kur'an-ı Kerim dağıttığı için Başkan Karaosmanoğlu'nun de ismi bulunuyor. Karaosmanoğlu'ndan önce Kocaeli'de İzmit Belediye Başkanı iken hacca gidenlere Kur'an dağıtan Sirmen, suçlamaya katılmadığını söyledi. Karaosmanoğlu'nun sadece Kur'an dağıtığı için yargılanmasının doğru olmadığını belirten Sirmen, "Kur'an dağıtmanın suç olduğuna inanmıyorum. Zamanında ben de Kur'an dağıtım. Eğer bu suç ise ben de suç işledim, cami de yaptırdım." dedi.

Kaynak: AA

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?