banner39

Kur'an-ı Kerim için suç duyurusu

Danimarka'da şimdi de Kuranı Kerim için "şiddeti teşvik" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Kur'an-ı Kerim için suç duyurusu

Hazreti Muhammed karikatürleri nedeniyle Müslüman ülkeler tarafından büyük tepki çeken Danimarka'da şimdi de Kuranı Kerim için “şiddeti teşvik” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Danimarka'da Türkçe yayınlanan “Haber” gazetesinin, Politiken gazetesinden aktardığı habere göre, ”Danimarka'nın İslamlaştırılmasına Son (Stop İslamisering af Danmark) adlı örgüt, Danimarka polisine Kuranı Kerim hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda, Kur'anı Kerim'in şiddeti öven ve şiddete teşvik eden bölümler içerdiği ve bunun Danimarka anayasasına karşı olduğu iddia edildi.

Dernek başkanı Anders Gravers şikayet dilekçesinin bir kopyasının Al Jazeera televizyonuna ve Danimarka'daki Müslüman ülke büyükelçiliklerine gönderildiğini de bildirdi.

Danimarka anayasasında bulunan “şiddet kullanan, kullanılmasını teşvik eden dernekler yasa yoluyla kapatılır” maddesinin Danimarka'daki Camileri de kapsadığını öne süren dernek, Adalet Bakanından da, Kuranı Kerim'deki şiddete teşvik eden bölümlerin Danimarka'da okunmasını yasaklamasını talep etti.

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?