banner39

Kur'an'ı kurşunlayan askerin yeni skandalları

Irak'ta Kur'an-ı Kerim'i kurşunlayan Amerikalı askerin, Kutsal Kitabımız'a içki şişesi koyduğu ve terlikle de bastığı ortaya çıktı.

Arşiv 20.05.2008, 15:12 20.05.2008, 15:35
Kur'an'ı kurşunlayan askerin yeni skandalları

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak'ta Kuran'ı Kerim'e kurşun sıkan bir Amerikan askerinin yeni skandalları ortaya çıktı.

Söz konusu askerin, yaptıklarıyla yetinmeyip kutsal kitabın üzerine viski şişesi ve kullandığı terlikle vurduğu ortaya çıktı.

Amerikan ordusuna mensup bir askerin, önceki gün Kuran'ı Kerim'e hakaret ettiği ortaya çıkmıştı. Kamuoyuna askeri sözcü Albay Bill Buckner tarafından duyurulan söz konusu skandalla ilgili yeni fotoğraflar ortaya çıktı.

Adı açıklanmayan askerin, Kuran'ı Kerim'e sırf ateş açmakla kalmayıp, atış talimi sırasında kutsal kitabın üzerine içki şişesi ve terlik gibi nesneler koyduğu, bununla da yetinmeyip üzerine çıktığı görüntülendi.

Adı gizli tutulan askerin aynı eylemde son olarak Kuran'ı Kerim'i ateşe vererek yakmaya çalıştığı gözlendi.

Olayı, "ciddi ve üzücü" olarak nitelendiren askeri yetkililer, muhtemel tepkiler olasılığına karşı söz konusu askeri Irak'tan gönderme kararı almıştı.

banner53
Yorumlar (4)
Ahmet 13 yıl önce
önce bilelim hangisi daha kursal: Hz. Muhammed (sav)? yoksa Kuran-ı Kerim mi? Cevap Kuran-ı Kerim ise, Karikatörler için dunya ayağa kaldırıp oturtmayan müslümanlar hani nerede? yoksa onlar da mı "komplo teorisinin" bir parçası idiler.
hasan 13 yıl önce
ülkemizdeki ve dünyadaki müslümanlar bu ve benzeri olaylardan ibret alarak daha bilinçli ve duyarlı olmak için ne kadar çaba harcıyoruz. ne kadar dua ve ibadet ediyoruz. ne kadar duyarlı oluyoruz.
tolga karaca 13 yıl önce
artık maddi ve manevi değerlerimıze sahip çıkkalım. buda şöle olur.ilk önce ahmet nejdat gibi yönetici lazım başımızaa
Hüseyin 13 yıl önce
kepazelik var ama kepaze olan yok...
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?