banner15

Kurbanla dünya kardeşliğine...

İnsani Yardım Vakfı İHH 15. senesinde "Bu bayram kardeşe kurban" sloganıyla düzenlediği kurban çalışmasını 100 ülkeye ulaştırdı.

Kurbanla dünya kardeşliğine...

İnsani Yardım Vakfı İHH, Kurban çalışmasını 15. senesinde dünyanın 100 ülke ve bölgesine taşıyarak gerçekleştirdi. ‘Bu bayram kardeşe kurban’ sloganıyla 2006-7 kurban faaliyetine başlayan İHH, Kafkasya’dan Afrika’ya, Balkanlar’dan Uzakdoğu’ya, Latin Amerika’dan Ortadoğu ve Orta Asya’ya kadar İslam coğrafyasını bir araya getirdi. İHH bu ülkelerdeki kardeşleriyle kurban bayramı vesilesiyle farklı ırkların yaşadığı, farklı dillerin konuşulduğu ve farklı iklimlerin yaşandığı coğrafyalarda Türkiyeli hayırseverlerin kurbanlarını ulaştırarak, bayramın büyük bir coşkuyla yaşanmasını sağladı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Kurban çalışmasıyla fiziki mesafeleri gönül coğrafyasında eriterek kardeş olmanın, paylaşmanın, Allah için adamanın ve kurban etmenin manevi iklimiyle tüm İslam dünyasını bir araya getirdi.

İHH, Kurbanı vesile ederek yeniden kardeşliği ve birbirini unutan, birbirinden uzak kalan Müslümanları kurbanla buluşturdu. Anadolu’daki Müslüman kardeşlerinin samimi duygularını, selamlarını o coğrafyalara taşıdı.

Yıllardır mülteci kamplarında her türlü mahrumiyetle birlikte yaşayan ve hepsinden önemlisi ilgisizliğe kurban veren Müslümanlara kurbanla umut ve yaşam sevinci oldu.

Kurbanla, savaşların, iç çatışmaların ve doğal afetlerin hüküm sürdüğü, insanların siyasi ve sosyal çalkantılar ve kargaşa nedeniyle temel insani ihtiyaçlarını gideremediği, bir yudum suya, bir dilim ekmeğe ve bunlardan da öte okullara, hastanelere, su kuyularına ihtiyaç duyduğu coğrafyaları ziyaret ederek onların hayatlarına umut oldu.

İHH bu seneki kurban çalışmasında dünyanın dört ayrı kıtasında yaşayan Müslümanlarla Kurban’ı gerçek bir bayrama dönüştürdü.

İHH İNSANİ YARDIM VAKFI KURBAN KESİM BÖLGELERİ 2006 – 2007

AFRİKA

Etiyopya, Somali, Sudan, Eritre, Malavi, G. Afrika Cumhuriyeti, Mozambik, Moritanya, Mısır, Nijer, Burkina Faso, Çad, Mali, Zimbabve, Senegal, Kenya, Tanzanya, Gana, Kamerun, Cibuti, Sierra Leone, Nijerya, Kongo, Uganda, Raunda, Burindi, Komor Fed. İs. D, Leshoto, Svaziland, Zambiya, Gine, Madagaskar, Angola, Botsvana, Namibya, Moritius, Seyşeller ve Gambiya

ORTADOĞU

Filistin, Lübnan, Ürdün, Irak, Yemen, Türkiye, Kıbrıs, Suriye ve İran

AVRUPA - BALKANLAR

Bosna Hersek, Sancak, Sırbistan, Preşevo, Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Bulgaristan, Karadağ, Voyvodina, Batı Trakya, Romanya ve İspanya

KAFKASYA

Çeçenistan, Azerbaycan, Gürcistan, Acara, Abhazya, Kabardey Balkar, Karaçay Çerkes, AdıgeyŞapsığ, Dağıstan, İnguşetya, Osetya ve Kırım

ORTA ASYA

Özbekistan, Doğu Türkistan, Afganistan, Keşmir, Pakistan, Moğolistan, Kazakistan, Rusya, Tataristan, Tacikistan, Kırgızistan, Çin, Başkırdistan, Çavuşistan, Altaylar ve Sibirya

UZAK DOĞU

Hindistan, Bangladeş, Arakan, Patani, Açe, Siri Lanka ve Kamboçya

AMERİKA

Bolivya, Arjantin, Surinam, Trinidat Tobago ve Brezilya

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35