banner15

Kürt sorunu tekrar masada

Aralarında Yaşar Kemal, Mehmet Uzun, Vedat Türkali gibi yazarların da bulunduğu yaklaşık 50 aydın, yeni yılda Kürt sorununun çözümünü tartışacak.

Kürt sorunu tekrar masada

Yaşar Kemal ve Mehmet Uzun’un da aralarında bulunduğu 50 aydın, yeni yılda Kürt sorununun çözümünü tartışacak.

Daha önce “Türkiye Barışını Arıyor” girişimi olarak basın toplantısı düzenleyerek kamuoyuna çağrıda bulunan aydınlar inisiyatifi, 13-14 Ocak 2007’de Ankara Mola Otel’de konferans düzenleyecek.

Aralarında Yaşar Kemal, Mehmet Uzun, Vedat Türkali, Hrant Dink, Ayhan Bilgen, Yusuf Alataş, Orhan Doğan gibi isimlerin bulunduğu 53 kişi, PKK’nın ilan ettiği ateşkes sürecinin kalıcı hale getirilmesi ve Kürt sorununun barışçıl çözümü için neler yapılabiliri tartışacak. Konferansın açılış konuşmasını Yaşar Kemal, kapanış konuşmasını ise Mehmet Uzun yapacak. Konferansa katılacak bazı isimler şunlar:

Yazar Yaşar Kemal, Mehmet Uzun, Mazlumder Başkanı Ayhan Bilgen, İHD Genel Başkanı Yusuf Alataş, TİHV Başkanı Yavuz Önen, GÜNSİAD Başkanı Şah İsmail Bedirhanoğlu, Prof. Dr. Doğu Ergil, Prof. Dr. Büşra Ersanlı, Prof. Dr. Cengiz Güleç, yazar Vedat Türkali, Eşber Yağmurdereli, Hrant Dink, eski DEP milletvekili Orhan Doğan, Sırrı Sakık, Diyarbakır Baro Başkanı Sezgin Tanrıkulu.

Anka

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48