Kurtulmuş: Batı bizim hoşgörümüzü sorgulayamaz

SP lideri Kurtulmuş, İslam ile Batı medeniyetlerinin mukayesesini yaptı.

Kurtulmuş: Batı bizim hoşgörümüzü sorgulayamaz

 Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Saadet Partisi Lideri  Numan Kurtulmuş, 11 Eylül sonrasında Müslümanlara karşı yürütülen karanlık oyunlar konusunda uyarılarda bulunarak "Siz bu oyunlara gelmeyin. Alnınız açık olsun. Batı dünyasına 'hodri meydan tarihlerimizi ortaya koyalım. Kim daha hoşgörülü görelim' deyin" ifadelerini kullandı.
 

Milli Gazete'nin haberine göre SP lideri Numan Kurtulmuş, 3. Tuna Festivali nedeniyle bulunduğu Viyana'da binlerce insana konuştu. Viyana'ya her geldiğinde Türkiyeli vatandaşlarımızı sosyal-siyasal ve ekonomik anlamda daha güç ve temsil kazanmış olarak gördüğünü kaydeden Kurtulmuş, "Bundan dolayı sevinçliyim. İnşallah sonraki dönemlerde daha çok sayıda arkadaşımız belediye meclis üyesi, belediye başkanı hatta milletvekili olacak. Sizin içinizden çıkanlar bakanlık ve başbakanlık yapacak" diye konuştu.

Oyuna gelmeyin

Viyana'daki yurttaşlara, "İslamofobi'ya karşı dikkatli olmaları" çağrısında bulunan Saadet Lideri Kurtulmuş,"İslam'ı terörle ilişkilendirmek ve İslam Peygamberini 'karanlık biri' gibi göstermek için bir takım projeler düzenleniyor. 11 Eylül ve ardından gerçekleştirilen saldırılar neticesinde Müslümanları karalamaya çalışıyorlar" ifadelerini kullandı. Karikatür krizi gibi tezgâhlarla peygamberimizi karalama çabasında olduklarının altını çizen Kurtulmuş, "Siz bu oyunlara gelmeyin. Alnınız açık olsun. Batı dünyasına 'hodri meydan tarihlerimizi ortaya koyalım. Kim daha hoşgörülü görelim' deyin" şeklinde konuştu.

Medeniyet Krizi

Bugünkü batı medeniyetinin artık dünyaya söyleyecek sözünün kalmadığının altını çizen Saadet Lideri Kurtulmuş, "Şu andaki kriz basit bir ekonomik kriz değildir. Bu bir medeniyet krizidir. Bugünkü batı medeniyeti insanlığa adalet, refah, huzur veremeyecek duruma gelmiştir" dedi. Dünyada her geçen dakika bir insanın açlık nedeniyle öldüğüne dikkat çeken Kurtulmuş, "30 yıl önce Afrika'da kimse açlıktan ölmezdi. Sadece Avrupa'daki 1 yıllık dondurma harcamasının onda biri kadar bütçe bile ayrılsa dünyada açlık çeken çocuklar kurtarılmış olacak. Ama Batı bunu yapamaz, yapmaya da niyeti yok" ifadelerini kullandı.

Batı'da paylaşma duygusu yok

Avrupa'nın medeniyet paradigmasında paylaşma, yardımlaşma gibi kavramların olmadığını söyleyen Kurtulmuş, "Artık dünyanın yeni bir sese, bir umuda ihtiyacı var. O ses bizim sesimizdir. O medeniyet bizim medeniyetimizdir" şeklinde konuştu. Kurtulmuş dün sabah da Tuna Nehri kenarında Viyana İslam Federasyonu'nda görev yapan öğrenciler ile kadın ve gençlik kolları üyeleri ile beraber kahvaltı yaptı. Kurtulmuş dün akşam Türkiye saati ile 21.30'da İstanbul'a döndü.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2010, 13:30
banner53
YORUM EKLE

banner39