Kurtulmuş, İsrail saldırısına ve İskenderun'a dikkat çekti

SP lideri, İsrail ve İskenderun saldırılarının bölgeyi değiştireceğini söyledi.

Kurtulmuş, İsrail saldırısına ve İskenderun'a dikkat çekti

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, yardım konvoyuna yapılan saldırının, İsrail ve Ortadoğu tarihinde yeni bir sayfanın başlangıcı olacağını söyledi. Kurtulmuş, İskenderun'daki saldırı ile İsrail saldırısı arasında 'manidar bir tesadüf' olduğunu belirtti.

SP İstanbul İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Numan Kurtulmuş, İsrail'in yardım konvoyuna saldırmasını 'insanlık suçu' olarak niteledi. Kurtulmuş, "Üzüntülü ve zor bir süreçte basın toplantısı yapıyoruz. Bütün insanlığın karşı karşıya kaldığı bu insanlık suçunun, insanlık ayıbının en iyi şekilde bundan sonraki süreçlerinin yönetilmesi lazım. İsrail'in yaptığı kanunsuz, hukuksuz uygulamaların her adımı için ayrı bir hesap verdiği bir döneme girilmesini temenni ediyorum. İsrail operasyonunda şehit düşen tüm kardeşlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyoruz. İlginç ve manidar bir tesadüfe de dikkat çekmek isterim; aynı akşam Türkiye'de de şehit verdik. Doğu Akdeniz'deki Türk deniz kuvvetlerinin en önemli üssü olan İskenderun'daki komutanlığa karanlık bir saldırı yapılmasından hemen birkaç dakika sonra İsrail'in Mavi Marmara gemisi başta olmak üzere konvoyu taciz etmeye başlaması inşallah sadece bir tesadüftür." diye konuştu.

İsrail'in saldırısının tahminlerin de ötesinde olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, "Bu saldırganlık, İsrail ve Ortadoğu tarihinde yeni bir sayfanın da başlangıcı olacaktır." ifadesini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2010, 14:43
banner53
YORUM EKLE

banner39