Kurtulmuş: Kılıçdaroğlu Firavunlaşmama sözü versin

SP lideri Numan Kurtulmuş, İl Başkanları ve İl Müfettişleri toplantısında Kılıçdaroğlu'nun başkanlığını değerlendirdi.

Kurtulmuş: Kılıçdaroğlu Firavunlaşmama sözü versin

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, partisinin iktidar partisinden sonra anamuhalefet partisi CHP'yi de formatladığını söyledi.

Öncelikle CHP kongresinin hem parti camiasına hem Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyen Kurtulmuş, siyasetteki bu yeniden yapılanmada Saadet Partisi'nin büyük etkisi olduğunu ve 26 Ekim'deki büyük kongreden sonra 'Siyaseti yeniden formatlayacağız' sözünü adım adım gerçekleştirdiklerini kaydetti. Kurtulmuş, "Saadet Partisi, Türkiye siyasetine yeniden format atmıştır. Önce iktidar partisini formatlamıştır. Şimdi de anamuhalefet partisini formatlıyor. Şu anda çok açıktır ki, Türkiye'nin tek muktedir partisi, Saadet Partisi'dir" dedi.

Saadet Lideri Kurtulmuş, Saadet'in 1.5 yıllık sürenin sonunda iktidar partisinin ardından CHP'deki yeni yönetiminde de birinci derece etkisi olduğunu belirterek, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun son birkaç gündür yaptığı konuşmalar, neredeyse 1.5 yıldır bizim söylediğimiz cümlelerin harfiyen aynısıdır" dedi. Kurtulmuş, bundan sonra Kılıçdaroğlu'ndan hangi sözü merakla beklediklerini şöyle açıkladı: "Sayın Kılıçdaroğlu, Musa gibi gelip Firavunlaşmayacağız sözünü de bu millete vermek durumundadır."

Saadet Partisi, Mayıs ayı il başkanları ve il müfettişleri toplantısı Afitab Kültür Merkezi'nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. İl Başkanları ve müfettişlerinin alkışları arasında kürsüye gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Kurtulmuş, toplantının açılışında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, konuşmasında Zonguldak'taki grizu patlaması, CHP'deki kurultay süreci, İsrail'in OECD üyeliğine Türkiye'nin onayı, KKTC gezisi ve Saadet Türkiye'yi dinliyor projesine ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Kılıçdaroğlu'ndan Firavunlaşmama sözü bekliyoruz

Kılıçdaroğlu'nun yine milleti alevi-sünni diye bölmeden sorunları birlik ve beraberlik ekseninde çözmesine ilişkin sözlerinde Saadet'in etkisi olduğunu söyleyen Kurtulmuş, "Son günlerde Anayasa değişikliği sürecinde, başından beri engelleyici bir tavır içinde olan CHP'nin tavrının yüz seksen derece zıddı olarak, Sayın Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'ye çağdaş, katılımcı ve yeni bir anayasa gereklidir ve bu anayasa millet tarafından yapılmalıdır sözleri harfiyen bizim temel görüşlerimizdir" dedi.

Kurtulmuş, bundan sonra Kılıçdaroğlu'ndan hangi sözü merakla beklediklerini şöyle açıkladı: " Sayın Kılıçdaroğlu, Musa gibi gelip Firavunlaşmayacağız sözünü de bu millete vermek durumundadır"

Artık Kılıçdaroğlu'nun CHP'sinden milletin değerleriyle çatışmayan, inançlarına karşı mücadele etmeyen, milletin egemenliğini bürokratik adacıklara karşı boğdurmayan politikalar beklediklerini söyledi.

OECD'de İsrail'e selam...

İsrail'in OECD üyeliğine evet diyen hükümeti sert şekilde eleştiren Kurtulmuş, "Marifet Davos'ta otel lobisinde one minute demek değil OECD üyeliğine one minute demektir" dedi. Türkiye'nin 1961'den beri üye olduğu OECD'deki 30 üyenin bir tanesinin veto etmesi halinde İsrail'in üyeliğinin gerçekleşmeyeceğine dikkat çeken Kurtulmuş, İsrail'in üye ülkelerin hepsini ikna ettiğine işaret etti.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2010, 12:22
banner53
YORUM EKLE

banner39