banner15

Kurtulmuş saldırıyı kınadı, Türk'ü övdü

SP lideri Kurtulmuş, bir dizi temaslarda bulunmak için gittiği Mardin'de kapatılan DTP lideri Türk'e yapılan saldırıyı kınadı

Kurtulmuş saldırıyı kınadı, Türk'ü övdü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Samsun'da kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı değerlendiren Kurtulmuş, "Ülkemizi germek isteyen binlerce yıldan beri birbiri ile kardeşçe ve barış içerisinde yaşayan Kürtleri ve Türkleri birbirine kırdırmak isteyenler yine görev başındalar. Sayın Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı kınıyorum. Çok şükür bu saldırı sonunda Ahmet Türk'ün sağduyulu ve sükûnete çağıran açıklamaları sayesinde olaylar büyümedi. Saldırı sonunda Ahmet Türk'ün yaptığı açıklamalarından dolayı hem kendisini tebrik ediyor hem de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."diye konuştu. Kurtukmuş, bu ülkenin huzuru ve barışına karşı olabilecek her türlü etkenlere karşı siper olarak durmaya hazır olduklarını belirtti.

Kurtulmuş'a 2 bin kişilik aşiret yemeği

Saadet Partisi Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Mardin'e gelmesinin şerefine Timurağaoğulları aşireti tarafından kendisine aşiret yemeği verildi. Altıntoprak Köyü'nde düzenlenen yemeğe Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları eşleri ile birlikte katılırken çok sayıda da vatandaş iştirak etti. KKurtulmuş önce köyün tarihi camisi olan Valide Camii'nde öğle namazını kıldı. Ardından çadıra geçen Kurtulmuş ve beraberindeki heyete 'mırra' ikram edildi. Mırradan sonra ise aşiret yemeğine geçildi. Misafirlerini kapıda ağırlayan MSP Eski Milletvekillerinden Abdulkadir Timurağaoulları kendisi için büyük bir yemek verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2010, 09:51
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35