banner39

Kurtulmuş'tan Ergenekon operasyonları yorumu

Saadet Partisi lideri ''Ergenekon'un arkasındaki karanlık odalar deşifre edilirse bundan en çok siyaset kazanacak'' dedi.

Arşiv 14.01.2009, 20:19 14.01.2009, 20:19
Kurtulmuş'tan Ergenekon operasyonları yorumu

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''Ergenekon gerçekten varsa ve arkasındaki karanlık odalar deşifre edilirse bundan en çok siyaset kazanacak'' dedi.

Genel Başkan Kurtulmuş, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi Omurtak Caddesi'ndeki Saadet Partisi ilçe binasının açılış töreninde, Ergenekon olayının sonuna kadar araştırılması gerektiğini söyledi.

Ergenekon olayında başından beri aynı tavrı sürdürdüklerini ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:

''Ergenekon davasında, Türkiye'de devletin içinde kamunun vermediği görevleri kendisine görev kabul ederek, birtakım karanlık çevrelerin, varsa birtakım çetelerin yapmış olduğu her türlü işin ortaya çıkarılacağı ve bu vesileyle de Türkiye demokrasisinin ileriye götürüleceği, devlet yapısının şeffaflaştırılacağı bir mahkeme süreci yaşanmasını diliyoruz.''

''Ümit ediyoruz ki Ergenekon davası aynen İtalya'daki temiz eller operasyonu gibi olsun'' diyen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

''Bu operasyon ve yargılama süreci, Türkiye'nin yapısının temizlenmesine ve daha demokratik hale gelmesine büyük katkı sağlar. Bunun için de biz dağın fare doğurmamasını diliyoruz. Ergenekon operasyonunun Susurluk'tan bu yana Şemdinli çetesine kadar bütün bu çetelerin aydınlatılmasına ve Türkiye'de bir daha kimsenin üzerinde şaibe kalmayacak şekilde devlet yapısının şeffaflaşmasına vesile olmasını diliyoruz.''

Ancak bu yapılırken bazı konulara dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Kurtulmuş, şunları söyledi:

''Genel olarak herhangi bir konuyu tartışırken ne yazık ki hemen kutuplaşmak zorundayız. Bu, Ergenekon'un karşısında olanlar ve yanında olanlar diye ikiye ayrılarak, Ergenekon davası üzerinden anlamsız bir siyasi polemik yapılarak asla çözülemez. Bütün siyasetçi arkadaşlarıma 'bırakın yargı sonuna kadar gitsin, bırakın yargıya müdahale anlamı taşıyacak, lehte ve aleyhte hiçbir söz söylemeyin' diyorum. Ergenekon gerçekten varsa ve arkasındaki karanlık odalar deşifre edilirse bundan en çok siyaset kazanacak.''

-İSRAİL'İN GAZZE'YE YÖNELİK SALDIRILARI-

Kurtulmuş, şu anda bölgenin en güçlü devleti durumunda olan Türkiye'nin çok ciddi diplomatik ve siyasi kararlılık ortaya koyması gerektiğini belirtti.

Türkiye'nin Gazze'deki saldırılar durdurulana kadar İsrail'deki büyükelçisini geri çekmesi gerektiğini savunan Kurtulmuş, ''Bunu yapabilmiş olsaydık çok ciddi bir siyasi kararlılık ortaya çıkmış olacaktı'' dedi.

Numan Kurtulmuş, daha sonra, Çorlu İlçe Başkanlığı binasının açılışını yaptı.

Bu arada, ilçe binasının önünde asılı Saadet Partisi bayrağına ağırlık yapması için bağlanan taşın polis aracının camına düşmesi üzerine kısa süre panik yaşandı. Ön camı kırılan araç, başka bir yere çekildi.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?