banner39

Kurtulmuş'tan Kılıçdaroğlu'na 'başörtüsü' uyarısı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'başörtüsü'ne özgürlük çıkışına SP lideri Kurtulmuş'tan uyarı geldi.

Arşiv 14.06.2010, 14:59 14.06.2010, 16:17
Kurtulmuş'tan Kılıçdaroğlu'na 'başörtüsü' uyarısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, partisinin Kastamonu'da düzenlenen il kongresine katıldı. Hüsnü Tandoğan Spor Salonu'nda düzenlenen kongreye "Başbakan Numan" sloganlarıyla giren Kurtulmuş, partililerin yoğun sevgi gösterisiyle karşılaştı.
 

''DERİN CHP'NİN KILIÇDAROĞLU'NUN ÖNÜNÜ KESMEMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ''

CHP Genel Başkanlığı'na seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'na  seslenen Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''Sayın Kılıçdaroğlu, güzel bir şey söyledi çok hoşumuza gitti. ''Cumhuriyet elden gediyor, çünkü memlekette 6 milyon işsiz var'' dedi. Çok güzel bir gelişmedir. Eski CHP olsa ''Cumhuriyet elden gidiyor çünkü Kur'an kurslarında çocuklar var'' derdi. Bu da aşamamadır ama Sayın Kılıçdaroğlu'na şunu sormak gerekir. İktidara geldiğinizde fukaralığı kaldırmak için, dış güçlerin ekonomik baskılarına karşı dayanabilecek misiniz? IMF'yi, Dünya Bankasını, Avrupa Birliği'ni elinizin tersiyle itip bir kenara koyabilecek misiniz? Bu ülkede milli ekonomiyi uygulayabileceksiniz. Sayın Kılıçdaroğlu iktidara geldiğimizde bu başörtüsü sorununu çözeriz, çünkü bu konuda bir yasak yok demişti. Buna benzer bir cümle söylemişti. Kılıçdaroğlu bunu derken derin CHP'nin de Kılıçdaroğlu'nun önünü kesmemesini temenni ediyoruz'' dedi.

''CHP'Yİ BİZ FORMATLIYORUZ''

Ana muhalefet partisinin Saadet Partisi'ne göre formatlanmaya başladığını ifade eden Kurtulmuş, şunları kaydetti;

"Mayınlı arazilerle ilgili kimsenin ağzını bıçak açmıyordu. Anayasa Mahkemesinden döndü. Oradaki siyasi havayı biz oluşturduk. Demokratik açılım ve Ermenistan'la ilgili görüşlerimizi ifade ettik. Bu anlamda iktidar partisi bizim adımlarımıza bakarak gerçekten ciddi bir şekilde etkilendiğini görüyoruz. Şimdi ana muhalefet partisi de Saadet Partisi'ne göre formatlanmaya başlamıştır. Bunu sevinerek ifade ediyorum. Çok net söylüyorum sayın Kılıçdaroğlu, bir çok konuda bizim söylediğimiz görüşlerimizin neredeyse aynısını tekrar ediyor."

''TSK, ASLA İÇ POLİTİKAYA BURNUNU SOKMAYACAK''

İktidara gelmeleri halinde yapacaklarıyla ilgili konuşan Kurtulmuş, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin iç politikaya burnunu sokmayacağını ifade ederek, ''Siyasi ve hukuki reformlar yapacağız. Dışarıda sözünüzün geçmesi için güçlü silahlı kuvvetlere ihtiyaç var. Ancak bu Türk Silahlı Kuvvetleri asla iç politikaya burnunu sokmayacak, iç politikaya karışmayacak'' şeklinde konuştu.
 

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?