banner15

Kuş Gribi Hakkındaki Komplolar?

Kuş gribi virüsü neden agresifleşti? Virüsün genetik koduna dışarıdan bir müdahale olabilir mi? Virüs Türkiye’ye bir mesaj mı? Ortadoğu başta olmak üzere bölgede zaman zaman kimyasal ve biyolojik silahlar kullanıldığı iddiaları ortaya atılıyor. Mesela yüz

Kuş Gribi Hakkındaki Komplolar?

2003 yılında uyanan dev Çin SARS virüsüyle sarsıldı! Virüsün bulaştığı insanlara konan ilk teşhis Zatürreydi! SARS'ın diğer adı "Gizemli Zatürre!" olarak kondu. (Van'daki kuş gribi virüsünde de hastalara ilk teşhis zatürre olarak konmuştu) Dünya Çin'deki SARS'la sarsılırken, Rus bilim adamları "SARS Biyolojik silah olabilir" diyerek şok bir iddia ile ortaya çıktı. Moskova'daki Salgın Hastalık Merkezi Başkanı Nikolai Filatov, "SARS virüsü insanlarca laboravutalarda üretilmiş olabilir" dedi. Rus bilim adamı Sergei Kolesnikov SARS virüsünün kabakulak ve kızılcık hastalıklarından oluşan bir kokteyl olduğunu iddia ederek "Böyle bir kokteyl virüsün doğada kendiliğinden oluşmasına imkan" yok diyerek Filatov'a destek verdi. Uzmanlara göre doğada sık görülen uyumlu bir virüsün aniden öldürücü hale gelmesinin ancak dış müdahaleler ile gerçekleşebilirdi. Sonuçta SARS yüzünden Çin ekonomi ve siyasi hayatı derin bir darbe aldı.

Komploculara göre; SARS'la birileri Çin'e mesaj vermek istemişti!

Başta ABD olmak üzere bir çok ülkenin uzun yıllardır biyolojik silah yapımı üzerinde çalıştığı biliniyor. İnsanlığın felaketine neden olabilecek biyolojik silah çalışmalarıyla ilgili onlarca kitap ve rapor var. Bu çalışmalardan birkaç örnek.

1953 yılında ABD ordusu ve CIA'nın ortaklaşa gerçekleştirdiği deneylerde solunum yoluyla bulaşan Sentetik virüsle hastalık üretildiği ortaya çıktı.

1955 yılında geniş kitlelere biyolojik maddeleri bulaştırabilme yeteneğini ölçmek isteyen CIA, ordunun biyolojik silah cephaneliğinden alınmış bir bakteriyi Florida'daki Tampa Körfezi'ne saldı. 1969 Savunma Bakanlığı'ndan Dr. Robert MacMahan , 5-10 yıl içerisinde, ''insanın bağışıklık sistemine saldıran ve hiçbir ilaçla tedavi edilemeyen sentetik bir virüs geliştirmek için'' Amerikan Kongresi'nden 10 milyon dolar ödenek talep etti.

Amerika'nın Vietnam Savaşı'nda "Agent Orange" adlı bir kimyasal bir madde kullandığı ve kimyasalın etkisinin halen sürdüğü ortaya çıktı. Vietnam'daki ördek, ve tavuk etlerinde "Agent Orange"den kalma zehirli dioksin maddesi olduğu belirlendi. ABD bu biyolojik silahı, gerillaların saklandığı bölgelerdeki orman ve bitki örtüsünü yok etmek için geliştirmişti.

Yine yakın zamanda İsrail'li bilim adamlarının sadece Araplar üzerinde etkili olabilecek bir virüs üzerinde çalıştığı iddiası ortaya atıldı. Hem doktor hem de siyasetci kimliği olan önemli bir isimle konuşuyoruz. SARS'ı, dünyadaki biyolojik silah çalışmalarını ve kuş gribini soruyoruz.. Daha önce öldürmeyen bu kuş gribi neden şimdi öldürücü hale gelebiliyor. Öyle ya bu kuşlar yüzyıllardır bu topraklara gelip gidiyor.

"Virüsün genetik kodu değiştiği için daha agresif hale gelmiş görünüyor"diyor. Hemen SARS'la ilgili iddiaları hatırlatıyoruz. Kuş gribinde de böyle şüpheler düşünülmeli mi diye soruyoruz: Cevabı çok ilginç:

"Maalesef siyasi kimliğim bu konuda yorum yapmamı engelliyor. Yüzyüze geldiğimizde bununla ilgili size çok şey söyleyebilirim. Ama şimdi bir tek şey söyliyeyim. Biyolojik silahlar bundan öncede vardı. Bundan sonrada olacaktır!"

İddia doğruysa bu kimyasal ve biyolojik silahlar doğadaki dengeyi bozarak virüsün genetik kodunun değişmesinde ve agresifleşmesinde etkili olmuş mudur?  Çin'e Sars'la verilmek istenen mesaj Türkiye'ye Kuş gribiyle mi verilmek isteniyor olabilir mi?

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48