banner15

Küstah yazı işleri müdürü gazeteden kovuldu!

Danimarka’da bir gazetede Hz. Muhammed’in karikatürlerinin basılmasıyla başlayan tartışma tırmanıyor. France Soir’in Mısır asıllı sahibi Raymond Lakah, karikatürü ön sayfada yayımlayan yazı işleri müdürü Jacques Lefranc’ın görevinden alınmasına karar verd

Küstah yazı işleri müdürü gazeteden kovuldu!

Danimarka ve Norveç gazetelerinin ardından Hazreti Muhammed karikatürünü sayfalarına taşıyan Fransız France Soir gazetesinin sahibi, yazı işleri müdürünü işten çıkardı.

 

Danimarka’da bir gazetede Hz. Muhammed’in karikatürlerinin basılmasıyla başlayan tartışma tırmanıyor. France Soir’in Mısır asıllı sahibi Raymond Lakah, karikatürü ön sayfada yayımlayan yazı işleri müdürü Jacques Lefranc’ın görevinden alınmasına karar verdi.

 

Lakah, Müslüman toplumunun duyabileceği her tür mağduriyetten dolayı da üzgün olduğunu söyledi ve karikatürlerle kendilerine hakaret edilen herkesten ve Fransa'daki Müslümanlardan özür diledi.

Fansa Dşişleri Bakanlığı da karikatürü yayımlayan gazeteye sert tepki gösterdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada Fansa’nın bireylerin dini inançlarını yaralayanları kınadığı belirtildi.

France Soir’ın dünkü sayıları Tunus’ta toplatılmış, Fas’ta da yasaklanmıştı. Fransa’daki Müslümanlar da gazeteyi dava etmeye hazırlanıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48