banner39

Kutan Ak Parti'ye destek verdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, partilerin kapatılmasına karşı olduklarını belirterek, AK Parti'ye destek verdi.

Arşiv 30.03.2008, 17:15 30.03.2008, 17:15
Kutan Ak Parti'ye destek verdi


Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, partilerin kapatılmasına karşı olduklarını belirterek, ''Bu hareket, Türk demokrasisine yapılan bir harekettir. Bunu en iyi biz biliyoruz'' dedi.

Recai Kutan, partisince Kayseri Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, bir yıl sonra yapılacak yerel seçimlere büyük önem verdiklerini söyledi.

Yerel seçim çalışmalarına hazırlık amacıyla 16 büyük ilde toplantılar düzenlediklerini ifade eden Kutan, ''Bugün de Kayseri'de toplantı yapıyoruz. Belediyelere milli görüş efsanesinin yeniden gelmesini istiyoruz'' diye konuştu.

İslam coğrafyasında tehlikeli gelişmeler yaşandığını, Türkiye'nin de bundan etkilendiğini ifade eden Kutan, ''Türkiye üzerine hain planlar yapılıyor. Sevr Antlaşması tekrar edilmek isteniyor'' dedi.

Türkiye'nin iyi yönetilmediğini ve işsizliğin her geçen gün arttığını savunan Recai Kutan, şunları kaydetti:

''Türkiye'yi parçalamak istiyorlar. Çünkü Türkiye yıllardır İslam alemine liderlik yaptı. Türkiye iyi yönetilmiyor. Ekonomi batıyor, bunun tedbirini almak lazım. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar var. Birlik beraberlik içinde olmaya ihtiyacımız var. Gerginlikleri ortadan kaldırmak lazım. Toplumda sadece gerginlik var, huzur yok, barış yok. Siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin yanlış tutumu nedeniyle adeta kayıkçı kavgası, horoz dövüşü yapılıyor. Ülke sürekli suni gündemlerle meşgul ediliyor. Ekonomik çöküntüye çare bulunmuyor.''

AK PARTİ'NİN KAPATILMA DAVASI

AK Parti'nin kapatılma davasını kaygıyla izlediklerini belirten Kutan, şöyle konuştu:

''Partilerin kapatılmasına yüzde yüz karşıyız. Bu hareket, Türk demokrasisine yapılan bir harekettir. Bunu en iyi biz biliyoruz. AK Parti rakibimiz de olsa kapatılmasını istemeyiz. Demokrasiye sahip çıkmalıyız. Demokrasi huzur demek. Gelin el birliğiyle huzur ve barışı tesis edelim. Bu milletin milli görüşe ihtiyacı var.''

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?