banner39

Kutan: Hükümet şimdi bisiklete binin der

Ekonomik sıkıntıları hatırlatan Recai Kutan, "Herhalde artık arabaya değil bisiklete binin diye tavsiyede bulunacaklar'' eleştirisinde bulundu.

Arşiv 18.05.2008, 18:34 18.05.2008, 18:34
Kutan: Hükümet şimdi bisiklete binin der


Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, ''Hükümet, pirinç yerine bulgur yenilmesini öneriyor. Benzin fiyatı da arttı. Herhalde artık arabaya değil bisiklete binin diye tavsiyede bulunacaklar'' dedi

Recai Kutan, Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Merkezi'nde yapılan Saadet Partisi Konya İl Teşkilatı 3. Olağan Kongresi'nde, Türkiye'nin en hain kuşatmalarla, en sinsi oyunlarla karşı karşıya bulunduğu bir dönemden geçtiğini ileri sürdü.

İslam coğrafyasının kan ağladığını, Türkiye'nin bin yıllık din, tarih ve kültür birliğine sahip olduğu ülkelerin işgal altında olduğunu ifade eden Kutan, ''Irkçı zihniyetler kendi menfaatleri doğrultusunda dünyayı şekillendirmeye çalışıyor. Bu coğrafyanın en güçlü ülkesi Türkiye'de neler oluyor? Milleti bütünüyle perişan hale getirdiler. Çiftçi, esnaf memur, köylü, işçi, emekli, açlık sınırının altında yaşamaya zorlanıyor'' diye konuştu.

Bazı gıdalara yapılan zamlara da değinen Kutan, şunları kaydetti:

''Pirinç, ayçiçeği yağı, nohut, hepsine zam yapıldı. Başbakan, ekonominin düzlüğe çıktığını söylüyor. Hani ekonomi büyüyordu, enflasyon yüzde 4'te kalacaktı, kişi başına milli gelir 9 bin dolara çıkmıştı. Madem her şey bu kadar iyiydi bu zamlar nereden çıktı? Pirinç fiyatlarındaki artış karşısında Hükümet, pirinç yerine bulgur yenilmesini öneriyor. Benzin fiyatı da arttı. Ona ne diyeceksiniz? Herhalde artık arabaya değil bisiklete binin diye tavsiyede bulunacaklar.''

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?