Kutlama alanındaki CHP'liler Çelebi'yi kızdırdı

Taksim'deki kutlamaları siyasi şova çevirmek isteyen CHP'li grubu DİSK Başkanı Çelebi tepki gösterdi.

Kutlama alanındaki CHP'liler Çelebi'yi kızdırdı

Taksim Atatürk Anıtı'na 1 Mayıs çelenginin konulmasının ardından pankartlarla anıta tırmanan işçi ve bir grup CHP'li, DİSK Başkanı Süleyman Çelebi'yi kızdırdı. Ezilme tehlikesi atlattığını belirten Çelebi, "Buranın bir siyasi şova çevrilmesine gerek yok" dedi. 

DİSK Başkanı Süleyman Çelebi ve bir grup işçi, Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulundu. Daha sonra işçiler ve CHP'lilerden oluşan bir grup, ellerinde pankartlarla Atatürk Anıtı'na tırmandı. Güvenliği sağlamakla görevlendirilen sendika temsilcileri grubu anıtın üzerinden indirmek için çaba harcadı. Anıttan inmemekte direnen grup, DİSK Başkanı Çelebi'yi de kızdırdı. Çelebi, "Çelenk koyma olayında birbirimizi itip kakmasaydık iyiydi.

Buranın bir siyasi şova çevrilmesine gerek yok. Burada örgütler olarak gelecektik. Sendika genel başkanları gelecekti. Belirli bir siyasi partinin yalnız buraya çağırılması ve diğerlerinin engellenmesi doğru değil. Ben DİSK Genel başkanı olarak eziliyordum. Bunu hak etmiyoruz. Bayramın şu aşamasında, tadı damağında bir anmayı özgürce yapamadık" dedi. İşçilerin coşkularının sebebinin belli olduğunu ifade eden Süleyman Çelebi, "Bunu biraz daha kurallı, biraz daha disipline etmemiz lazımdı. Diğer konfederasyon başkanları da burada olsaydı daha iyiydi. 

Burukluklar da yaşıyoruz. Sonuçta 1 Mayıs'a kimsenin gölge düşürmeye hakkı yok. Biz yine coşkuyla yerimizi alacağız. İşçiler biraz sonra seslerini hep birlikte haykıracak. Anıtın üzerinde kimsenin kalmaması lazım" diye konuştu. 

Çelebi'nin konuşması sırasında işçiler, "İşte Taksim, işte 1 Mayıs" sloganları attı

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2010, 15:10
banner53
YORUM EKLE

banner39