banner15

Kutsal topraklarda çete avı

Mekke Sosyal İşler Müdürü Tayyib, çetelerin bir çok ülkeden dilenci getirdiğini söyledi.

Kutsal topraklarda çete avı

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

Hac veya umre ibadetini yapmak üzere kutsal topraklara gidenler, Mekke ve Medine'de yol boyu dizilmiş eli, kolu veya bacağı kesik dilencilerle karşılaşırlar. Çoğu çocuk yaşta olan bu zavallı insanların hac veya umre sezonunda Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi ve hacıların yoğun olduğu diğer kutsal yerlerde mantar biter gibi türemesi ve düzenli aralıklarla yollara dizilmesi işin arkasında çete parmağının var olduğunu göstermektedir.

 

Medine gazetesinde dün yayınlanan bir haberde, Afrikalı çetelerin, kaçırdıkları çocukların ellerini, kollarını veya bacaklarını keserek dilenmek üzere Suudi Arabistan'a gönderdikleri ifade edildi.

 

Gazeteye açıklama yapan Mekke-i Mükerreme Sosyal İşler Müdürü İhsan Tayyib, çetelerin bir çok ülkeden dilenci getirdiğinin saptandığını bildirdi. Köylerden kaçırılan veya kimsesiz kalmış çocukların bu çeteler tarafından kullanıldığını belirten Tayyib, dilenci çeteleriyle mücadele için bir birim kurulduğunu ve yakalanan çocukların ülkelerine ve ailelerine teslim edileceğini açıkladı.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48