banner39

Kuveyt Türk'ten bilgi teknolojileri çalışması

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın gerçekleştirdiği, Bilgi Teknolojileri Yönetişim Çalışması, Bilgi Sistemleri Denetim ve Kontrol Birliği ile Bilgi Teknolojileri Yönetişim Enstitüsü tarafından örnek gösterildi.

Arşiv 18.04.2007, 11:58 18.04.2007, 11:58
Kuveyt Türk'ten bilgi teknolojileri çalışması

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın gerçekleştirdiği, COBIT Bilgi Teknolojileri Yönetişim Çalışması, Bilgi Sistemleri Denetim ve Kontrol Birliği (ISACA) ile Bilgi Teknolojileri Yönetişim Enstitüsü ( ITGI) tarafından örnek vaka olarak gösterildi.
Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın yaptığı açıklamada, Ernst&Young Denetim Ekibi tarafından yapılan BDDK Bilgi Sistemleri Denetimleri’nin olumlu geçtiği bildirildi. Açıklamada, Kuveyt Türk’ün COBIT çerçevesinde bilişim teknolojileri süreçlerinin olgunluk seviyesinin yüksek düzeyde ölçüldüğü belirtildi. COBIT kapsamında yapılan çalışmaların vaka analizi olarak derlendiği ifade edilen açıklamada, mevcut vaka analizlerinin ISACA ve ITGI kuruluşlarına gönderildiği belirtildi. Bu kuruluşlarla yapılan ortak çalışmalarla Kuveyt Türk’ün COBIT Vaka Çalışması’nı hazırladığı bildirilden açıklamada, COBIT’in ITGI ve ISACA’nın internet sayfalarının giriş kısımlarına konulduğu kaydedildi.
Konuyla ilgili değerlendirme yapan Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, teknolojiye dayalı altyapı yatırımlarına büyük kaynak ayırdıklarını belirtti. Uyan, 2006 yılında başlatılan bilişim teknolojileri süreçlerini iyileştirme programının ISACA ve ITGI gibi uluslararası kuruluşlarca kabul görmesinden ve örnek vaka olarak gösterilmesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.(ANKA)


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?