Kuvvetli fırtına uyarısı-HARİTALI

İç ve doğu bölgelerinde aralıklı sağnak ve gökgürültülü sağnak yağış olacağı tahmin ediliyor.

Kuvvetli fırtına uyarısı-HARİTALI

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Ayrıca fırtına uyarısı da yapıldı.
 
HAVA SICAKLIĞI : Kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR : Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), öğle saatlerinde Ülkemizin güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege Kıyılarından kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Balıkesir, Bursa ve Bilecik ile gece saatlerinde Çanakkale çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Manisa, Aydın, Denizli, Kütahya, Uşak ve Afyon ile İzmir ve Muğla'nın doğu ilçeleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek.

AKDENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, Isparta ve Burdur ile öğle saatlerinde Antalya'nın kuzey ilçeleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, Eskişehir ile öğle saatlerinden sonra bölgenin güney kesimleri (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kırşehir ve Kayseri ile Ankara'nın güney ve batı ilçeleri) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Bolu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu (Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek.
 
 
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2010, 14:47
banner53
YORUM EKLE

banner39