banner39

Kuvvetli yağış uyarısı-HARİTALI

Meteoroloji'nin açıklamasına göre, Edirne ve Kırklareli ile Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Arşiv 04.10.2009, 09:36 04.10.2009, 09:36
Kuvvetli yağış uyarısı-HARİTALI

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun batı kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne ve Kırklareli ile Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, zamanla Akdeniz kıyıları ile ülkemizin güneydoğu bölgelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Edirne ve Kırklareli ile Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, su baskını vb.) ilgilerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, batısı ile öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Edirne ve Kırklareli Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı çok bulutlu, kıyıları ile öğleden sonra Kütahya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur) parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzeybatı çevreleri ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğleden sonra Eskişehir çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, öğleden sonra Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır) parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...


 

 

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?