Kuvvetli yağışlar geliyor-HARİTALI

Meteoroloji, yurdun büyük bir kesiminde yoğun yağışların yaşanacağını bildirdi.

Kuvvetli yağışlar geliyor-HARİTALI

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Yağışların Marmara'nın güney ve doğusu (İstanbul'un Anadolu yakası, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova) ile İzmir, Manisa, Aydın, Kütahya, Bolu, Düzce, Karabük, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat ve Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, güney, iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek. Bölgelere göre hava durumu ise şöyle tahmin ediliyor;

MARMARA:
Parçalı çok bulutlu, güney ve doğusu ile Tekirdağ çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların İstanbul'un Anadolu yakası, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE:
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların İzmir, Manisa, Aydın ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, batısı ile doğusunun iç kesimleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; iç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek.

İÇ ANADOLU:
Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ve Karaman illeri dışında bütün bölge aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölgenin güney ve doğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde Bolu ve Düzce ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde Bolu, Düzce, Karabük ve Sinop çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Samsun, Amasya, Tokat ve Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla kuzey ve batısı çok bulutlu, Ardahan çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2010, 12:51
banner53
YORUM EKLE

banner39