banner15

Kuzey Avrupa'da kasırga: 30 ölü

Avrupa'nın kuzeyinde etkili olan "Kyrill" kasırgası nedeniyle Almanya'da 10, Hollanda'da 6, Polonya'da 6 kişi hayatını kaybetti.

Kuzey Avrupa'da kasırga: 30 ölü

Avrupa'da etkili olan fırtına Almanya, Hollanda ve Polonya'da toplam 22 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Almanya'nın Bavyera eyaletinde dün 73 yaşındaki bir kişiyle 1,5 yaşındaki bir çocuğun, Baden-Württemberg'de de bir kişinin otomobiliyle ağaca çarparak ölmesinden sonra, Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde de aralarında 2 itfaiyecinin bulunduğu 4 kişi devrilen bir ağacın altında kalarak hayatını kaybetti.

Kasırga nedeniyle dün Almanya'nı birçok bölgesinde iptal edilen tren ve uçak seferlerine bugün kısmen başlandı. Berlin ana tren garı, 2 ton ağırlığındaki bir demir blokunun yerinden çıkarak düşme tehlikesi yaratması üzerine, boşaltılarak kapatıldı.

Polonya'da 6 ölü 20 yaralı

Polonya'da dün gece etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle 6 kişi öldü, 20'den fazla kişi yaralandı.
Ülkenin merkezi ve güneyinde etkili olduğu belirtilen fırtına nedeniyle karayollarında ulaşımın kesildiği, devrilen ağaçlar nedeniyle demiryollarında da sorunlar yaşandığı bildirildi.

İtfaiyecilerin, yola düşen ağaçlar ya da kaza yapan araçlar nedeniyle dün gece yaklaşık 5 bin 700 kez çağrı aldıkları, kurtarma çalışmaları sırasında 6 itfaiyecinin yaralandığı kaydedildi.

Hızı saatte 120 kilometreye ulaşan fırtınanın hatları koparması nedeniyle binlerce evin elektriksiz kaldığı, birçok tren seferinin iptal edildiği ya da ertelendiği bildiriliyor.

Hollanda'da 160 milyon Avro zarar

Hollanda'da dün etkili olan şiddetli rüzgâr ve yağışların yol açtığı kazalarda ölenlerin sayısı 6 olduğu bildirildi.
Yetkililer, ölümle sonuçlanan kazaların daha çok rüzgârın etkisiyle ağaçların insanların üzerine devrilmesiyle meydana geldiğini bildirdi. Kazalarda onlarca kişi de yaralandı.

Ülkede dün, yaşamı büyük ölçüde felce uğratan ve büyük kargaşaya yol açan şiddetli rüzgârın, yalnızca ev ve otomobillerde yol açtığı zarar 160 milyon avro dolayında tahmin ediliyor.

Şiddetli rüzgârın gece yarısından sonra etkisini yitirmesiyle günlük yaşamın bugünden itibaren normale dönmeye başladığı, Schiphol'dan uçakların normal uçuşlarını yapabildiği, gün içinde tren seferlerinin de normale dönmesinin beklendiği kaydedildi.

Alman basını, Avrupa'da Kasırgaların toplam 30'a yakın kişinin ölümüne neden olduğunu ve büyük maddi hasara yol açtığını yazdı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48