Laçiner'den Erdoğan'a suikast uyarısı

USAK Başkanı: İsrail, dostluğuna ihtiyaç duyulan değil, şerrinden korkulan bir ülkedir.

Arşiv 01.02.2009, 11:54 01.02.2009, 19:11
Laçiner'den Erdoğan'a suikast uyarısı

 

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu Başkanı Sedat Laçiner Davos çıkışı sonrası Başbakan Erdoğan'a uyarılarda bulundu. Laçiner, "Generaller asla cephenin en önünde savaşmaz. Çünkü her an bir kaza kurşununa gidebilirler. Böylesi bir durumun ise telafisi olamaz" dedi.

Bugün'ün haberine göre Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu (USAK) Başkanı Doç. Dr. Sedat Laçiner, Başbakan Erdoğan'ın Davos'taki tepkisinin Türkiye-İsrail ilişkilerine etkisini ve Türkiye içindeki yansımalarını değerlendirdi. Laçiner ayrıca Erdoğan'a çok önemli tavsiyelerde bulundu.

Ergenekon tasfiye edilmeli

Başbakan'ın çıkışının Arap dünyası ve Ortadoğu'da Türkiye'ye puan kazandırdığı söyleyerek sözlerine başlayan Laçiner, Erdoğan'ın hem Davos'taki hem de Gazze'deki genel tavrından sonra Arap dünyasının 'aynı' kalamayacağını vurguladı.

USAK Başkanı, 'Büyük güç olma imajın da ötesinde içeride ne kadar güçlü olduğunuz ile ilgilidir. Türkiye'nin her şeyden önce içerideki bütünlüğü sağlaması gerek. Ergenekon tamamen tasfiye edilmeden dışarıda büyüyen işlerin Türkiye'ye sıkıntı vereceğinden endişe duyuyorum" dedi.

Her zaman önde olma

USAK Başkanı Doç. Dr. Laçiner, Başbakan Erdoğan'a da çok önemli bir tavsiyede bulundu. Her önemli konuşmayı Başbakan Erdoğan'ın yapmamasının daha iyi olacağını ifade eden Laçiner, "Generaller cephenin en önünde savaşmaz. Çünkü bir kaza kurşununa gidebilirler ve onların hatalarının telafisi olmaz" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın her mevzuda en önde ve en uç cümleleri kurduğunu kaydeden Laçiner, 'Kabinede Bakan mı yok? Başbakan'ın her yerde en önde olması, çok kaza yaptırır ve o kazaların telafisi olmayabilir" şeklinde konuştu.

Süikast olabilir

"İsrail tüm dünyada dostluğuna ihtiyaç duyulan değil, şerrinden korkulan bir ülkedir" diyen Laçiner, İsrail'in uluslararası arenadaki faaliyetlerinden ziyade, Türkiye içinde kirli operasyonlar yürütmesinden endişe edilmesi gerektiğini söyledi. Ergenekon terör örgütünün İsrail ile de bağlantılı olduğunu iddia eden Laçiner, konuşmasını şöyle sürdürdü.

'Eğer önümüzdeki süreçte Ergenekon kullanılarak, bir Yahudi işadamı öldürtülür ise bu süreç Türkiye'de AK Parti'yi devirme yönünde ilerleyebilir. İsrail, açıktan olmasa bile kapalı kapılar ardında AK Parti'nin iktidardan düşürülmesi için her türlü işbirliğine gidebilir. Bunu yapmaya da hazır, içerde zaten bir çeteleşme var" dedi.
 
Kaynak: Bugün


 

Yorumlar (1)
enzelin 15 yıl önce
şimdiye kadar hükümet hep hesablı davrandı Allah ferasetini artırsın inşallah bununda üstesinden gelirler
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?