banner39

Ladin Depremde Ölmüş Olabilir

Hindistan haber kaynakları El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in geçtiğimiz Cumartesi günü Pakistan'ı vuran ve 40 binden fazla insanın hayatını kaybettiği 7,6 ölçekli depremde ölmüş olabileceğini iddia etti.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Ladin Depremde Ölmüş Olabilir

Dünyabülteni/Halil Çelik

Hindistan haber kaynakları El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in geçtiğimiz gün Pakistan'ı vuran ve 40 binden fazla insanın hayatını kaybettiği 7,6 ölçekli depremde ölmüş olabileceğini iddia etti.      

Hindistan'da İngilizce yayımlanan İndia Daily gazetesi haberinde 'Ladin'le ilgili istihbarat raporlarını dikkate alırsak Ladin, bu raporlara göre bölgeyi vuran deprem öncesi Keşmir'deydi. Bu bölgede hala kaldırılmayan bir çok enkaz var ve deprem sonucu binlerce kişi hayatını kaybetti, binlercesi evsiz kaldı. Bu yüzden Ladin'in ölmüş olabileceği haberini kimlik tesbitinden önce doğrulmak mümkün değil' yollu ifadelere yer verdi.    

Hindistan gazetesinin haberi, Ladin'in silahlı Keşmir İSlami hareketleri himayesi altında Keşmir'in Pakistan tarafında bulunduğuna dair çıkan söylentilerle aynı zamana denk geldi. İslami hareketler uzmanı bazı Pakistanlı analistler ise Ladin'in Amerikan güçlerinin Tora Bora'daki operasyonları, Pakistan ordusunun Peştun bölgesindeki operasyonları sonrası Keşmir dışında güvenli bir sığınak bulamadığını düşünüyorlar. Kaynaklar ayrıca Ladin'in akıbetinin El Kaide tarafından yapılacak açıklamayla veya bu bölgedeki enkazların kaldırma çalışmalarının tamamlanması sonrası ortaya çıkacağına yer veriyor.  

Hatırlanacağı üzere ABD ve müttefikleri Ek Kaide liderini 11 Eylül saldırılarından sonra 2001 Aralık ayından beri canlı ve ölü ele geçirmeye çalışıyor.

 

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü