banner15

Lama'dan barışcı direnişe çağrı

Küreselleşmeye karşı olduğunu söyleyen Dalay Lama, her türden savaşa karşı barışcı direnişe çağırdı.

Lama'dan barışcı direnişe çağrı

Küreselleşme karşıtı barışcı hareketin Denver’daki toplantısında konuşan Dalay Lama, 'Komşuyu yıkmak kendinizi yıkmaktır. Küreselleşme bir arada yaşamak değildir' dedi. “PeaceJam” adlı barış hareketinin, Colorado Denver’da haftasonu toplanan  10.Dünya Konferansı’nda konuşan Dalay Lama küreselleşmenin bütünlük sağlamayıp tersine bölünmeyi artırdığı savında bulundu.

Denver Üniversitesi’nin 8 bin civarındaki solcu öğrencisine konuşan Nobel Barış Ödülü sahibi Tibet’in Başrahibi Dalay Lama, konuşmasında gençleri her türden savaşa karşı barışcı direnişe çağırdı.

Denver’ın solcularınca desteklenen PeaceJam hareketinin bu yılki konferansına, özgürlükçü söylemleriyle tanınan Başpiskopos Desmond Tutu, Kosta Rika Devlet Başkanı Oscar Arias, İranlı kadın yazar Şirin Ebadî gibi ayrıca bir çok isim de katıldı. Konuşmacı olarak katılanların ortak özelliği hepsinin geçtiğimiz yıllarda NOBEL Barış Ödülü almış olmasıydı. Konferans, gösteri amacı taşımadığından sessizce ve polis önlemi olmaksızın dün sona erdi.

Kaynak: Açık Gazete

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48