banner39

Levent Ersöz komada iddiası..

Ergenekon'un tutuklu sanığı Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün GATA'da komaya girdiği ve yoğun bakıma alındığı iddia edildi.

Arşiv 04.04.2009, 11:16 04.04.2009, 11:16
Levent Ersöz komada iddiası..

Ergenekon'un tutuklu sanığı Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün GATA'da komaya girdiği ve yoğun bakıma alındığı iddia edildi.

Levent Paşa'nın yakınlarının verdiği bilgiye göre, 28 Mart'ta yapılan tahlillerde tamamen iyi olduğu halde, 30 Mart'ta uyluk (femur) kemiğinin üstündeki kas ve kasları kuşatan zarda morluk ve foksiyonsuzluk tespit edildi.

"Nekrotizan fasiit" adı verilen enfeksiyon belirtileri teşhis edildi. İlerleyen dört gün içerisinde buradaki "şişkinliğin" tüm vücuda yayıldığı ve Ersöz'ün yoğun bakıma alındığı kaydedildi.

Uzmanlar "nekrotizan fasiit" rahatsızlığının "ölümcül" olabileceğini, hastayı komaya soktuktan sonra yaşamını yitirmesi ile sonuçlanabileceğini söyledi. Bu şekilde beş gün içinde hızla yayılabilecek bir bakterinin, bir iğne ucu ile bile herhangi bir insana enjekte edilebileceği belirtildi.

ENJEKSİYON ŞÜPHESİ

Uyluk kemiği bölgesi ile teması gerektiren herhangi bir rahatsızlığı olmayan Levent Paşa'nın ani rahatsızlığı yakın çevresinde şüphe ile karşılandı.

Paşa'nın yakınları, GATA gibi hijyenik ortamın yüksek olduğu bir hastanede enfeksiyon ihtimali olmadığını ama dışardan bir "bakteri" enjekte edilmiş olmasından endişe duyduklarını vurguladı.

"Sağlam gitti, komaya girdi" diye tepkilerini dile getiren yakınları, Levent Paşa'nın son dönemlerde büyük depresyon yaşadığını ve cezaevine geri dönmemek için büyük gayret gösterdiğini hatırlattılar.

PAŞA KONTROLÜNÜ KAYBETTİ

Paşa'nın cezaevine geri dönmemek için bazı ilaçları kontrolsüz aldığı, bu nedenle mide kanaması geçirdiği de ileri sürülüyor. Paşanın geri gönderilmemesi için "tehditler" savuracak kadar kontrolünü kaybettiği iddia edildi.

VELİ KÜÇÜK BU NEDENLE Mİ GATA'YA GİTMEK İSTEMEDİ?

Ergenekon'dan yargılanan tüm Paşa seviyesindeki zanlılar bir şekilde GATA'ya sevkedilirken, Veli Küçük'ün bu yönde çaba sarfetmemesi ilginç bulunmuştu.

Veli Küçük'ün GATA'da başına bir iş gelmesinden şüphelendiği belirtilirken, geçtiğimiz günlerde Silivri'de de ilginç bir olay gerçekleşmiş ve zanlılardan Abdullah Arapoğulları'nın üzerinde esans görünümüne "civa" bulunmuştu. Civa yemeğe katıldığında beyni sulandırıp, geri dönülmez biçimde fonksiyonlarını yok ediyor. Konuyla ilgili Adalet Bakanlığı'nın soruşturması sürüyor.

ÖLDÜRMEK ÇOK NORMAL

Ergenekon İddianamesi'nde konuşması muhtemel kişilerin kendilerine en yakın adamlar olsa bile öldürülmelerinin normal olduğu yönünde çarpıcı bilgiler vardı. Yine iddianameye göre Ergenekon ayrıca, işinin bittiğini düşündüğü ve pek çok derin olayı bilen ve yapan kişileri risk oluşmasın diye infaz ediyor.

Kaynak: AKTİF HABER

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?