banner39

Levent Ersöz tahliyesini istedi

GATA'da tedavi gören Ergenekon sanığı Levent Ersöz, "depresif bozukluk ve bilinç yitimi baş gösterdi" diye tahliye istedi.

Arşiv 07.04.2009, 04:21 07.04.2009, 04:21
Levent Ersöz tahliyesini istedi


Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ve halen hastanede tedavi gören emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün tahliyesi istendi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen Ersöz'ün avukatı Ali Rıza Dizdar tarafından İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan dilekçede, müvekkilinde gelişmeler üzerine depresif bozukluk ve bilinç yitimi başgöstediği savundu.

Ersöz'ün hastanede ifadesinin alınması yönünde savcılığa müracaat edilmesine rağmen ifadesinin alınmadığı ve dilekçeye bir cevap verilmediği ileri sürüldü.

Daha önce mevcut hastane raporlarının Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesinin savcılıktan istendiği ve tutuklamanın geri alınmasının talep edildiği belirtilen dilekçede, "GATA'nın raporunda belirtildiği üzere müvekkilim çok ciddi rahatsız ve ölümcül bir bakteriyel durumla da karşı karşıyadır. Prostat ameliyatı ile tüm vücuduna yayılmakta olan bu bakteri nedeniyle sürekli oksijen çadırında bulundurulmakta ve sürekli cerahat ameliyatları seri halde yapılmakta, başında 24 saat akademik kariyerli öğretim üyeleri nöbet tutmaktadır. Müvekkilim çok uzun bir süre hastanede kalacaktır. Hastalığı çok ağır ve ölümcüldür. Bu rapordaki psikiyatri raporu ile müvekkilimin tahliyesini istiyorum.'' denildi.

Kartal Koşuyolu Devlet Hastanesi'nde tedavisi süren Levent Ersöz, aynı gece birkaç hastane gezdirildikten sonra kendisinin zorlaması üzerine usulsüz olarak GATA'ya sevk edilmişti.

Kaynak: Zaman


banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?