banner39

Liderler aynı karede buluştu

TBMM Başkanı Şahin tarafından verilen 23 Nisan resepsiyonunda liderler sıcak bir sohbete daldı.

Arşiv 23.04.2010, 22:32 23.04.2010, 22:32
Liderler aynı karede buluştu


TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Mecliste resepsiyon verdi. Gül, Erdoğan, Bahçeli ve Şahin'in sıcak sohbetleri dikkatlerden kaçmadı.

Meclis Tören Salonundaki resepsiyona, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile Bülent Arınç, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu; DSP Genel Başkanı Masum Türker, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt, CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, CHP Genel Saymanı ve Parti Sözcüsü Mustafa Özyürek, BDP'li milletvekilleri Hasip Kaplan, İbrahim Binici ve Ufuk Uras, milletvekilleri; HSYK üyesi Ali Suat Ertosun, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan; Ankara Valisi Kemal Önal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek; ABD, İsrail, Somali, Yemen, İsviçre büyükelçilerinin de aralarında bulunduğu yabancı misyon şefleri, bazı sivil toplum örgütü temsilcileri ve bürokratlar katıldı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ise katılmadı..

TBMM Başkanı Şahin, kutlamaları kabul ettiği sırada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün geldiğini öğrenince kapıya çıkarak kendisini karşıladı ve uğurlarken de arabasına kadar eşlik etti. Şahin, resepsiyona katılanlarla sohbet ederken, gecenin sonunda müzik dinletisi sunan sanatçıları da kutladı.

Şahin, Anayasa değişikliği görüşmelerinin iyi gittiğini, zaman zaman yaşanan hafif gerginliklerin ''İşin tabiatı gereği olduğunu'' söyledi.

LİDERLER AYNI KAREDE

Cumhurbaşkanı Gül, TBMM Başkanı Şahin ile birlikte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yanına gelerek, tokalaştı. Gül, sohbet sırasında, Şahin'e, ''Hava güzeldi, aslında dışarıda da olurdu'' dedi. Bu sırada, Başbakan Erdoğan da Cumhurbaşkanı Gül, TBMM Başkanı Şahin ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin yanına gelerek sohbete katıldı.

Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan'a, gazetecileri kastederek, ''askerliği soracaklarını'' dile getirdi. Bunun üzerine, Erdoğan, ''Onunla ilgili açıklamayı yaptık'' karşılığını verdi. Cumhurbaşkanı Gül'ün, ''Biz de öğrenelim'' sözleri üzerine, Erdoğan, terörle mücadele nedeniyle bedelli askerliğin uygun olmadığı kararına vardıklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Gül ise ''Malumu ilan etmiş oldunuz'' dedi.

Gül, tören salonunu turlayarak resepsiyona gelenlerle selamlaşıp, sohbet etti.

''EN SEVDİĞİM TÜRKÜ''

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Çiçek, Anayasa değişikliği teklifinin iki maddesine ilişkin CHP'ye öneri götürüldüğü konusundaki sorulara, ''Benim en sevdiğim türkü, 'Gaza niye gelmedin?'' karşılığını verdi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise bedelli askerlikle ilgili bir soru üzerine, ''Buna şahsen yana olduğumu bir televizyon programında da söyledim. Ama Genelkurmay, Milli Savunma daha iyisini bilir. Benim bildiğim bir konu olsa, üzerime giderdim'' diye konuştu.

Müzik dinletisinin yapıldığı gecede, konuklara, zengin bir açık büfe ikramı yapıldı.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?