Liderler bayramlaşmaya erken başladı.

Liderler Kurban Bayramı'nın ilk gününe erken başlarken, Başbakan Erdoğan için Sultanahmet'te sıkı güvenlik önlemleri alındı.

Arşiv 08.12.2008, 09:38 08.12.2008, 10:04
Liderler bayramlaşmaya erken başladı.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Ankara, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul, ve CHP lideri Deniz Baykal ise bayramı memleketi Antalya'yada bayramı karşıladı.

Gül, muhafız alayındaki camide kıldı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bayram namazını Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanlığı'ndaki camide kıldı. Gül, bayram  namazı için oğulları Ahmet Münir ve Mehmet Emre ile camiye gitti.

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanlığı'nda vatani görevini yapan askerlerle bayram namazını kılan Cumhurbaşkanı Gül,  askerlerin bayramını kutladı.

Erdoğan için sıkı güvenlik

Bayramı İstanbul'da geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını kılmak için saat 06.30 sıralarında Sultanahmet Camii'ne geldi.

Sabah 06.00 sıralarında Üsküdar Emniyet mahallesindeki evinden çıkan Erdoğan, sabah ezanından hemen sonra Sultanahmet Camii'ne geldi. Erdoğan'ın camiye gelmesinden önce çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.
 
Bayram namazı için camiye gelen vatandaşların tümü üst aramasından geçirildi. Cami önünde güvenlik nedeniyle çevik kuvvet ekipleri beklemeye başladı.

Camide Başbakan Erdoğan'ı Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er karşıladı.

Baykal: "İnançlarımız farklı olabilir ama..."

Kurban Bayramı tatilini memleketi Antalya'da geçiren CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bayram namazını Paşa Camii'nde kıldı.

Namazın ardından bir açıklama yapan CHP lideri Baykal, "İslam dünyasının en önemli bayramlarından birisini bugün idrak ediyoruz. Bu bayramın da hepimize bu güzel duyguları yaşatmasını diliyorum. Toplumsal  beraberliğimizi paylaştığımız pek çok noktayı,  birbirimize ihtiyaç duyduğumuzu bize hatırlatmasını istiyorum. Buna hepimizin ihtiyacı var, Türkiye'nin ihtiyacı var" dedi.

"Ükemizde ve pek  çok ülkede büyük acıların yaşanmakta olduğunu biliyoruz" diyen Baykal, "Böyle bir bayram gününde bu acıların aslında ne kadar anlamsız, ne kadar temelsiz, ne kadar geçici nedenlere dayalı olarak yaşanmakta olduğunu hep birlikte, bir kez  daha düşünmeliyiz. Önemli olan insanların birbirlerine olan sevgisi, saygısı ve dayanışmasıdır, birliğidir, beraberliğidir. Birbirimizden farklı kimliklerimiz, farklı etnik kökenimiz olabilir. İçinden geçtiğimiz birikimler birbirinden farklı olabilir. Mezheplerimiz, inançlarımız  farklı olabilir ama bizim hepbirlikte, milletçe dayanışma içinde yaşamamıza bu engel olmamalıdır. Bunu bir kez daha böyle bir bayram gününde düşünmeliyiz" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?