banner39

Lieberman: Rachel teftişsiz Gazze'ye gidemez

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, "Rachel" ismli geminin teftişsiz Gazze'ye gidemeyeceğini söyledi.

Arşiv 05.06.2010, 00:11 05.06.2010, 00:11
Lieberman: Rachel teftişsiz Gazze'ye gidemez


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, İsrail'in İrlanda yardım gemisinin "teftiş edilmeden" Gazze Limanı'na girişine izin vermeyeceklerini yineledi.

İsrail devlet televizyonuna açıklamalarda bulunan Lieberman, "İrlanda Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürü'ne bu geminin (Rachel Corrie) önceden tefti ş edilmeden Gazze'ye gidemeyeceğini az önce bildirdim" dedi.

Türk gemisine İsrail donanmasının baskınının sorulması üzerine, Lieberman, "Hedefe ulaşılmıştır. Filo Gazze'ye gitmeyi başaramamıştır ve askerlerimizin tamamı, bazıları yaralı, sağ olarak geri dönmüştür" yanıtını verdi.

Filo yolcuları arasında, "ceplerinde tomarla para olanlar ve El Kaide terör örgütüyle bağlantılı olanlar vardı" iddiasında bulunan Lieberman, Türkiye ile İsrail ilişkilerinin bozulmasının sorulması üzerine, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ülkesinin, Müslüman dünyasında ağır basan bir yere sahip olmasını istiyor ve İsrail, yığınları körüklemek için iyi bir bahane. Humeyni devrimine kadar İran da İsrail'in büyük dostuydu. Türkiye ile benzer bir süreç ortaya çıkıyor" yanıtını verdi. 
 
 

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?