banner15

Liselerde boş kontenjanlar ilan edildi

Fen, Anadolu, sosyal bilimler liseleri ve bazı meslek liselerine 1. yerleştirmenin ardından boş kontenjanlar ilan edildi

Liselerde boş kontenjanlar ilan edildi

Fen, Anadolu, sosyal bilimler liseleri ve bazı meslek liselerine Ortaöğretim Yerleştirme Puanlarına (OYP) göre 1. yerleştirme sonucunda kayıtların tamamlanmasının ardından boş kontenjanlar ilan edildi

Boş kontenjanlar, Milli Eğitim Bakanlığının www.meb.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecek. Boş kontenjanlar için yarından itibaren 11 Ağustosa kadar yeni başvuru alınacak. 1. yerleştirmeye katılan tüm öğrenciler 2. yerleştirme için başvurabilecek.

2. yerleştirme talebinde bulunan öğrenciler, 1. yerleştirme sonucuna göre herhangi bir okula yerleşmiş ve kayıt yaptırmış olsa bile bu okullardan kayıtları sistem tarafından doğrudan silinecek. Bu durumda, öğrenci 1. yerleştirme işleminden doğan tüm haklarını kaybedecek.

1. yerleştirme sonucu kayıt yaptırdığı okulu, 2. yerleştirme sonucunda yeniden kazanan öğrencinin, bu okuldaki kaydı sistem tarafından doğrudan yapılacak. Ancak veli 2. yerleştirme için talepte bulunduktan sonra okuldan kayıtla ilgili evrakını aldıysa, 2. yerleştirme sonucunda yeniden aynı okulu kazanması durumunda yeni kayıt yaptırılması gerekecek.

"Özel yetenek", "mülakat", "mülakat ve beden yeterliliği" sınavı ile öğrenci alacak alanlara kayıt hakkı kazanan ancak sağlık kurulu raporuna göre bu haklarını kullanamayan öğrenciler, 2. yerleştirmeye başvurduklarında, sağlık kurulu raporu kabul edilmeyen alanlar tercih listesinden düşülerek öğrencinin 2. yerleştirme işlemi yapılacak.

Kaynak:eğitimgazetesi

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2009, 08:52
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35