Livaneli: Kaset 8 yıllık, AKP'nin işi değil

CHP'ye geri dönen Zülfü Livaneli, Deniz Baykal'a ait olduğu öne sürülen kaset 8 yıllık olduğunu belirtti.

Livaneli: Kaset 8 yıllık, AKP'nin işi değil


CHP'ye geri dönen Zülfü Livaneli, Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerin 8 yıllık olduğunu ve AKP'nin değil CHP içinden birilerinin kaseti servise koyduğunu yazdı.

Vatan gazetesi yazarı Zülfü Livaneli, bugünkü köşesini CHP Genel Başkanı Baykal'a ait olduğu iddia edilen gizli kamera görüntülerine ayırdı.

Zülfü Livaneli bugün köşesinde şunları yazdı:

"Duygularım bu işin komplo yönüne isyan ediyor. Sekiz yıl önce gizli eller, bir odaya kamera yerleştiriyor, insanların en mahrem anlarını videoya çekiyor.

Sonra bu kaseti sekiz yıl boyunca saklıyor; belki şantaj için kullanıyor ve zamanının geldiğine karar vererek piyasaya sürüyor.

Bundan daha aşağılık bir siyasi mücadele şekli olamaz.

İkinci konu bu işi kimin yaptığı. Mantığım bana bu işi AKP’nin ya da ona yakın çevrelerin yapmadığını söylüyor. Çünkü seçim öncesinde değiliz.

Ayrıca Tayyip Erdoğan’ın bu yayına tepki göstererek sitelerden kaldırtması, Gül’ün üzüntülerini belirtmesi, RTÜK’ün ve yargının acele biçimde yayın yasağı getirmesi bunu açıkça ortaya koymakta.

KURULTAY'DAN ÖNCE ÇIKTI
Geriye kalıyor iki seçenek:

Ya CHP’ye yakın bazı çevreler sızdırdı bu kaseti ya da CHP’de değişim isteyen bazı uluslararası güçler. Çünkü önümüzde kurultay var.

Kasetin zamanlaması 14 ay sonraki seçimle değil, bu ay içindeki kurultayla ilgili. Belki de Baykal’ı istifaya zorlayarak CHP’nin başına yeni bir kişiyi geçirme niyetinin başlangıç hamlesidir bu.  Böylece önümüzdeki seçimlerde CHP’yi iktidara getirme hesapları yapılıyor olabilir.

Uluslararası bazı çevreler de yapıyor olabilir bu hesabı. Yani İran’la yakınlaşan ve İsrail’e kafa tutan Erdoğan’ı tasfiye edebilmek için önce Baykal’ı ortadan kaldırmaya yönelik bir satranç oyunun ilk hamleleri.

Uluslararası siyasetin bir satranç gibi yürütüldüğünden kimsenin kuşkusu yoktur herhalde. Bunlar ilk hamleler. Bakalım daha neler göreceğiz.

Siyasi analizler bir yana işin insani yönü çok ama çok çirkin. Kişisel sorumlulukları ve işin ahlaki boyutu ne olursa olsun Baykal’a ve Baytok’a bir insan hakları ihlali uygulanmıştır. Hem de en ağırından."

Kaynak: NTV

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2010, 22:51
banner53
YORUM EKLE

banner39