banner15

Livni, 'dublörü' sayesinde yakalanmaktan kurtuldu

İsrail eski Dışişleri Bakanı Livni İngiltere'de tutuklanmaktan 'dublörü' sayesinde kurtulmuş.

Livni, 'dublörü' sayesinde yakalanmaktan kurtuldu


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

2009 Aralık ayında  İsrail Dışişleri Bakanı Livni’nin Londra’daki otellerden birinde bulunduğu duyumunu alan İngiliz polisinin Livni’yi gözaltına almak için operasyon yaptığını belirtildi.


Yediot Aharanot ve Haaretz olayla ilgili “Geçen yıl Aralık ayında İngiliz polisi Gazze savaşında savaş suçu işlediği suçlamasıyla hakkında tutuklama kararı çıkarılan eski Dışişleri Bakanı Livni’yi tutuklamak için Londra’daki Hendon Hall otelini baskın düzenledi. Fakat Livni tutuklanma endişesinden dolayı Londra’ya gelmemiş, yerine başkasını göndermişti. Çevre ile ilgili bir konferansa katılmak üzere Livni’nin Londra’ya geldiğini haber alan İngiliz polisi oteli bastı. Otelin bütün odalarını arayan ve kayıtları gözden geçiren polis Livni’yi bulamadı. Çünkü Livni ziyaretini iptal etmiş, yerine kendisine son derece benzeyen Su İdaresi Müdür Yardımcısı Tammy Shore’yi göndermişti.” ifadelerini kullandı.

Otel idaresi de kamera kayıtlarını polise göstererek, gelenin Livni değil ona çok benzeyen bir başkası olduğunu ifade etmişti.

Gazze savaşının ardından Gazze’de savaş suçu işledikleri gerekçesiyle İngiliz Yüksek Mahkemesi Livni ve diğer İsrailli liderler hakkında tutuklama kararı almış, bu kararın ardından Livni İngiltere ziyaretlerini tamamıyla iptal etmek zorunda kalmıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2010, 18:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35