Livni, hakkında çıkarılan tutuklama kararını sınayacak

İsrailli eski Bakan Livni'nin hakkında çıkarılan tutuklama kararını sınamak için Londra'ya gidecek.

Livni, hakkında çıkarılan  tutuklama kararını sınayacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail Dışişleri Eski Bakanı Tzipi Livni’nin savaş suçu işlediği gerekçesiyle hakkında çıkarılan tutuklama kararını test etmek üzere önümüzdeki günlerde Londra’yı ziyaret edeceği duyuruldu.
 
 İngiliz Daily Telegraph Gazetesi'nin haberine göre Tzipi Livni gazeteye şunları söyledi: “Bunu kendim için yahut bir provakasyon amacıyla yapmıyorum. Amacım İsraillilerin özgürce dolaşım hakkına sahip olduğunu göstermektir.”
 
Daily Telegraph gazetesinin aktardığına göre Livni, İngiliz yargı rejimi birtakım radikaller tarafından siyasi amaçlarla kullanılıyor. Livni ayrıca niyetinin sonsuza kadar İsrail’de kalmak olmadığını belirtiyor.
 
“İngilizler de terörle mücadele ediyorlar. Ancak hem geziyorlar hem de ülkelerinde kalabiliyorlar” diyen Livni, İngiltere’den gelen çeşitli davetleri değerlendirdiğini ancak henüz yolculuk için bir vakit belirlemediğini söylüyor.
 
Livni, geçtiğimiz Aralık ayında İngiltere ziyaretini Londra’da hakkında çıkan tutuklama kararının ardından iptal etmişti. Livni, Gazze savaşı sırasında savaş suçları işlemekle suçlanıyor

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2010, 16:37
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35