banner39

Livni: İsrail artık barışın tarafı olmayacak

İsrail eski dışışleri bakanı Livni, Lieberman'ın yeni açıklamaları ile İsrail'in barışın başlıca engeli olarak görüleceğini söyledi.

Arşiv 02.04.2009, 18:15 02.04.2009, 18:15
Livni: İsrail artık barışın tarafı olmayacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail eski dışişleri bakanı Tzipi Livni, yeni İsrail dışişleri bakanının açıklamalarından sonra İsrail'in barış sürecine engel olacağını söyledi.

Press TV'ye göre, Livni bugün yaptığı açıklamada, İsrail'de yeni dışişleri bakanı olan Avigdor Lieberman'ın 2007 Annapolis anlaşması ile ilgili sözlerini hatırlatarak yeni hükümetin barışa bir ortak olmayacağını bütün dünyaya gösterdiğini belirtti.

İsrail'in hep barış sürecinde Filistin tarafında bir muhatap bulamamaktan şikayet ettiğini söyleyen Livni, ancak Lieberman'ın sözlerinin ardından uluslararası toplumun İsrail'i başlıca engel olarak göreceğini kaydetti.

Avigdor Lieberman, dün yaptığı konuşmada, İsrail'in ABD'nin desteklediği Annapolis anlaşmasına bağlı kalmayacağını söylemişti. Anlaşmada iki devletli çözüm öngörülüyordu.

Livni, Ordu Radyosu'na yaptığı konuşmada, "İsrail hükümeti dünkü açıklama ile İsrail'in bir ortak olmadığını ilan etti. Irkçı partiler geçmişte de karşı tarafta bir ortak olmadığını ileri sürerek barış çabalarını engellediler. Bugünden itibaren, İsrail bir ortak olmadığını açıklamış oldu." dedi.

Lieberman, bugün yayınlanan mülakatında, Suriye ile barış karşılığında İsrail'in Golan Tepeleri'nden de çekilmeyeceğini söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?