banner15

Londra`dan İstanbul`a Kariyer Basamakları

Londra`dan İstanbul`a Eğitimde Kariyer Basamakları projesi hayata geçiriliyor.

Londra`dan İstanbul`a Kariyer Basamakları

 

Dünya Bülteni / Zehra Gülle

Comenius Regio - Bölgesel Ortaklıklar projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız'ı ziyaret eden ekip Eğitimde Kariyer Basamakları başlıklı proje hakkında bilgi verdi.

Ülkemizde bu yıl ilk kez uygulamaya geçen Comenius Regio - Bölgesel Ortaklıklar projesi kapsamında kabul edilen ilk projeler arasında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Projeler Koordinasyon Ekibi`nin koordine ettiği "Eğitimde Kariyer Basamakları  - Career Pathways in the  Education Sector (CPES)" başlığı altındaki proje yer alıyor.  Projenin ilk çalışma ziyareti İstanbul ve Londra`dan proje ortaklarının katılımlarıyla İstanbul`da gerçekleşti.

Proje; Londra ve İstanbul arasında sıkı bir bağ oluşturarak kurumların bölgesel işbirliğini, eğitim personellerinin kariyer gelişimlerine önem verilmesini, onlar için Kariyer Yolu Modeli geliştirilmesini, farklı kurumların eğitimci ve eğitim yöneticisi yetiştirme geliştirme sistemlerinin karşılaştırılmasını ve iyi uygulamaların paylaşımını, sisteme entegrasyonunu amaçlıyor.

Avrupa Birliği projesi olan çalışmada İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Londra Borough of Haringey -The Children and Young People`s Service (LBH CYPS, Bölgesel Otorite ), Brief (Londra`da Rehberlik Araştırma Merkezi gibi bir rol üstlenmiştir) ve Londra Fortismere Okulu ortak olarak çalışıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Projeler Koordinasyon Ekibi`nin yaptığı çalışmaların yanı sıra, Beşiktaş RAM ve Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi de bu projenin sürdürülmesi için ortak çalışmalar yapıyor.

Proje 24 ay sürecek olup, Şubat ayında bir grup temsilci Londra`ya gidecek ve proje çalışmalarına katılacaklar.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2010, 21:05
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48