banner15

Lübnan'da olaylar büyüyor

Lübnan'da muhalefet, hükûmeti düşürmek için greve başladı, çatışmalarda 2 kişi öldü.

Lübnan'da olaylar büyüyor

Lübnan'da muhalefetin hükûmeti düşürmek için başlattığı genel grev nedeniyle, bazı Arap ve uluslararası havayolu şirketleri Beyrut'a seferlerini askıya aldı. Beyrut havaalanı yetkilileri, muhalif göstericilerin Lübnan'ın tek sivil havaalanına giden yolu kapatmasından sonra, bazı şirketlerin Beyrut seferlerini askıya aldığını söyledi.Genel greve rağmen havaalanının kapanmadığı, ancak çok az çalışan olduğu için yolcuların geliş gidişlerinin mümkün olmadığı kaydedildi

EYLEMLER SABAH ERKEN SAATLERDE BAŞLADI

Hizbullah önderliğindeki muhalefetin genel grev çağrısına uyan eylemciler, bu sabaha karşı sokaklara dökülerek çok sayıda otoyolu ulaşıma kapattı. Hizbullah'ın başını çektiği ve aralarında Hristiyan Parti temsilcilerinin de bulunduğu muhalefetin geçen günlerde yaptığı genel grev çağrısına uyan eylemciler, lastikler yaktıkları çok sayıda yola kum ve taş dökerek ulaşımı engellemeye başladı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Beyrut'un kuzeyinde bir yolu kapatmaya çalışan 2 eylemcinin vurularak yaralandığı bildirildi. Hastaneye kaldırılan eylemcilere kimin ateş açtığı belirtilmedi.
Zırhlı araçlarla önlem alan ordunun bazı bölgelerde eylemcilere müdahale ettiği ve bazı yolların tekrar ulaşıma açıldığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48